PLACE! – konferencia o meste a jeho rozvoji

PLACE! konferencia o vplyve kreativity a kreatívneho priemyslu na image mesta sa bude konať v dňoch 5. a 6. mája 2016 v košickej Kunsthalle a v Kasárňach/Kulturparku. PLACE! je o meste, o jeho ekonomickom a sociálnom rozvoji. Prináša témy placemaking, branding, kreatívny priemysel, marketing či turizmus a na úspešných príkladoch dokazuje, že kultúra a kreativita predstavujú zásadné prvky potrebné pre rozvoj a reputáciu mesta i obchodný potenciál.

place

Organizátor Inštitút kreatívnej ekonomiky, n.o. spoločne s partnermi projektu „Družba Ukrajina – Slovensko“ pozvali popredných medzinárodných expertov z oblastí, ktorým sa konferencia venuje.

Na PLACE! vystúpi aj generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Tatra banky MICHAL LIDAY alebo GIDEON SCHMERLING – riaditeľ oddelenia Médií a komunikácie a hovorca samosprávy Tel-Aviv-Yafo.

„Budeme hľadať odpovede na otázky, ako dizajn a kreativita pomáhajú obchodu, ako umelecké a kultúrne podujatia spoluvytvárajú image miesta, alebo ako môžu kultúrne centrá ovplyvňovať podnikanie, obchod či dokonca rozhodovanie v mestách.“ hovorí riaditeľ konferencie Michal Hladký.

PLACE! 2016 sa uskutoční 5. a 6. mája v Košiciach. 5. mája v priestoroch Kunsthalle a 6. mája v Kasárňach/Kulturparku. Konferencia sa koná pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho a je súčasťou projektu, ktorý je financovaný z Nórskych grantov a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Programu SK08 – Cezhraničná spolupráca – „Slovensko – Ukrajina: Spolupráca naprieč hranicou“.

Viac informácií o konferencii, jej programe a prednášajúcich nájdete na www.place2016.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.