A4 uvedie divadlo Skrat s hrou Donor, swingers a iné experimenty

Divadlo SkRAT do konca roka 2015 ešte pripravuje predstavenia dvoch divácky úspešných inscenácií. Jednou z nich je aj dielo s názvom Donor, swingers a iné experimenty, ktorého predstavenie bude už vo štvrtok 10. decembra v A4 – priestore súčasnej kultúry v Bratislave.

Donor_Swingers_a_ine_experimenty

Známa postava z nemenej známeho románu položila kedysi zdanlivo jednoduchému občanovi nemenej zdanlivo jednoduchú otázku: Kto riadi ľudský život a všetko to okolo neho? Akože kto, ohradil sa vtedy občan, predsa človek, sám človek si ho riadi! Je to ale skutočne tak? Odpoveď na túto otázku hľadá séria pomerne bizarných a nemenej pomerne nekorektných experimentov, z ktorých ak niečo vyplýva, tak potom to, že si človek nikdy nemôže byť úplne istý tým, ako sa zachová v hocijakej (hoci aj umelo vyvolanej) situácii…

Dušan Vicen, režisér, scenárista a autor výtvarného konceptu spolu s hercami komunikujú aj o otázke: Kto riadi ľudský život a všetko okolo neho? Je to skutočne človek? Prostredníctvom divadelnej inscenácie nastavujú tvorcovia pomyselné zrkadlo naším skutkom a činom v hraničných situáciách, hoci aj umelo vytvorených. Diváci môžu očakávať absurdné a tragikomické situácie, v ktorých hlavní aktéri sú pre peniaze nútený zúčastniť sa swingers party, vynosiť dieťa alebo byť jedným z komparzu televíznej show. Vidieť môžete Janu Oľhovú, Luciu Arendášovú, Víta Bednárika, Ľuba Burgra, Annu Čonkovú, Milana Chalmovského a Vlada Zboroňa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.