Asian Dub Foundation v Tabačke: energia, ktorá búra predsudky

V novembri sa na Slovensko vráti londýnska úderka Asian Dub Foundation. Jej originálny mix hip hopu, drum´n´bassu, dubu a punku okorenený tradičnými ázijskými motívmi rozozvučí 11. novembra 2016 košickú Tabačku.

Asian Dub Foundation

Kapelu založila v roku 1993 partia kamarátov, ktorá sa spoznala na hudobnom kurze pre mladých prisťahovalcov v Londýne. Počas 23-ročnej histórie stihla vydať desať albumov, vypredať stovky koncertov na štyroch kontinentoch, predskakovať legendám ako The Cure či Radiohead a spolupracovať s desiatkami známych umelcov od Sinéad O´Connor až po Chucka D z Public Enemy.

Napriek tomu, že Asian Dub Foundation sprevádza už trošku menej pozornosti mainstreamových médií, ako keď bolo možné vidieť ich Flyover v dennom vysielaní MTV, sú stále koncertne aj štúdiovo aktívni. Ich posledný album More Signal More Noise vyšiel minulý rok a jeho základ trochu prekvapivo vychádza z legendárne tvrdého filmu La Haine, ktorý Asian Dub Foundation občas sprevádzajú živým soundtrackom. Je to teda album, ktorý bol najskôr odskúšaný tam, kde Asian Dub Foundation patria – na scéne.

Košický koncert bude mixom tých najväčších hitov kapely zo všetkých jej radových albumov. Určite nebudú chýbať ani ich komerčne najúspešnejší hit Flyover z albumu Tank (2005) alebo Fortress Europe, pesnička z albumu Enemy of the Enemy (2003), v ktorej ADF s dvanásťročným predstihom pred vypuknutím prisťahovaleckej krízy kritizujú európsku imigračnú politiku. Koncert v Tabačke je ideálnou príležitosťou zažiť energiu, ktorá dokáže zbúrať všetky sociálne, kultúrne a národnostné rozdiely.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.