Balkan Night po roku opäť v košickej Tabačke

Po minuloročnej úspešnej balkánskej noci prichádza do košickej Tabačky opäť desať členná kapela z Rumunska – Fanfare Shukar, aby roztancovala všetkých zábavy chtivých hostí. Súčasné zloženie tvorí 9 dychových nástrojov a tobosar. Svoj repertoár si skupina zakladá na rumunských ľudových piesňach, ktoré interpretuje vo vlastnom, aktuálnom štýle, nestrácajúc však ich pôvodnú esenciu.

Fanfare Shukar

Koncerty Fanfare Shukar znamenajú viac než dobrú hudbu. Predstavujú energiu, interakciu s publikom, tanec a radosť. Celý tím sa intenzívne pripravuje na každé vystúpenie, dbajúc na každý detail. Vďaka tomu si rokmi získali verných fanúšikov, ktorí pravidelne navštevujú koncerty vždy keď sa objavia v ich okolí. Podporovatelia skupiny často odrážajú ducha samotnej skupiny: ľudia veriaci v hodnoty tradičné, rodinné, rešpektujúce ľudí a prostredie vôkol seba. Či už v klube, na koncerte pod holým nebom, festivale alebo súkromnej párty, skupine sa vždy podarí vyvolať pocity radosti zo života.

Hlavným „šéfom“, zakladateľom, hudobným aranžérom a dirigentom skupiny je klarinetista Pantiru Costica, ktorý však okrem klarinetu zvládne akýkoľvek nástroj v zostave skupiny.

Počas svojho 20 ročného pôsobenia absolvovalo zoskupenie Fanfare Shukar stovky koncertov, vydalo desať albumov vo Francúzsku, Rumunsku aj Nemecku. Tri a pol roka, v období 2006-2009, pôsobilo s divadlom Zingaro Aubervilliers Paris /www.zingaro.fr/ v predstavení Batutta Olympic, s ktorým precestovalo mestá ako Paríž, Hong-Kong, Tokyo, Brusel, Luxemburg, Moskva, Poznaň, Rochelle, Yverdun a množstvo ďalších krajín Európy a ostatných kontinentov.

Repertoár sa skladá z tradičnej hudby moldavskej oblasti, aká sa často objavuje na lokálnych svadbách a pohreboch. Okrem toho obsahuje rozličné balkánske prvky: rómsku hudbu, dychovku s gréckym, srbským, arménskym či tureckým nádychom, ako aj klezmer, folk a etnické prvky.

Po koncerte nebude chýbať balkánsky bašavel, o ktorý sa postarajú energickí DJs.

Fanfare Shukar

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.