Divadlo Na peróne predstaví svoju inscenáciu FASBUK v New Yorku

Autorské divadlo NA PERÓNE z Košíc uvedie svoju inscenáciu FASBUK na jednej z najstarších Off Brodway scén v New Yorku.

The Players Theatre, v priestoroch ktorého sa divadlo NA PERÓNE predstaví, je jedným z najstarších Off Brodway divadiel v New Yorku. Okrem hosťovania ponúka priestor pre rezidencie a skúšanie nových hier nezáviských divadiel. NA PERÓNE odohrá svoju inscenáciu na jednej z jeho scén s názvom – Steve and Marie Sgouros Theatre. Diváci budú môcť tvorbu nezávislého divadla z Košíc vzhliadnuť počas piatich večerov.

Spolu s partnerskou organizáciau LightSwitch Entertainment, ktorá je rezidentom The Players Theatre, pre uvedenie v New Yorku vybrali inscenáciu FASBUK, ktorá už má za sebou prvý úspešný kontakt s anglicky hovoriacim publikom. FASBUK bol v roku 2015 súčasťou hlavného programu festivalu HOTBED v Anglickom Cambridge a v Spojených Štátoch Amerických ho diváci môžu uvidieť v termínoch 14., 15., 16., 21. a 22. júla.

V inscenácii odznie časť textu Jany Micenkovej „Veľký šváb na facebooku“ oceneného v rámci súťaže dramatických textov „VEJK AP!2“ a úryvok z textu A.P. Čechova “Čajka”. FASBUK vznikol metódou kolektívnej spolupráce divadla NA PERÓNE s hosťujúcim režisérom Ľubom Burgrom. Hlavným partnerom prezentácie je Fond na podporu umenia. Na cestu ďalej prispel primátor Mesta Košice Richard Raši.

Inscenácia Fasbuk je autorskou mozaikou minipríbehov s výraznými pointami. Burgrova režijná koncepcia je vystavaná na dôraznom hereckom uchopení postavičiek a jednoznačnom textovom odkaze. Diváci sa môžu teš na ucelenú generačnú výpoveď, dalo by sa povedať až spoveď o nás samých. To všetko však napriek tvrdosti vypovedaného a videného, jemne a láskavo.” povedala Hana Rodová recenzentka časopisu KOD – Konkrétne o divadle.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.