Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov

Slovenské národné múzeum-Prírodovedné múzeum Bratislava 12. marca 2016 o 9.00 sprístupní výstavu Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov. Výstava na Vajanského nábreží 2 v Bratislave potrvá do 26. júna 2016.

Lathrodectus mactans

Lathrodectus mactans

Prírodovedné múzeum v spolupráci s firmou ARANEUS z Poľska pripravilo návštevníkom výstavu, ktorá po veľkých úspechoch v prírodovedných múzeách v celej Európe zavítala do Bratislavy. Medzi viac ako 40 živými exemplármi, prezentovanými na výstave, možno vidieť napríklad aj snovačku jedovatú (Lathrodectus mactans), známejšiu pod názvom „čierna vdova“, najväčšieho pavúka sveta vtáčkara Theraphosa stirmi , či škorpióna obrovského (Pandinus imperator).

Výstava je určená širokej verejnosti, pre všetky vekové kategórie. Uzavreté sklenené teráriá sú bezpečné a umožňujú fotografovanie a filmovanie prezentovaných exemplárov z malej vzdialenosti. Informačné tabule umožňujú spoznať tieto živočíchy a ich dôležitú úlohu, ktorú zohrávajú v prírode. Výstava ponúka neopakovateľnú príležitosť konfrontovať realitu s nesprávnymi a mylnými názormi na tieto krásne a užitočné živočíchy.

  • Organizátor: Slovenské národné múzeum-Prírodovedné múzeum Bratislava a ARANEUS Poľsko.
  • Trvanie výstavy: 12. 3. 2016 – 26. 6. 2016
  • Miesto konania: sídelná budova SNM, Vajanského nábr. 2, Bratislava
  • Autori projektu a scenára: Krzysztof Wysocki, Jacek Pacyna, Sebastian Wadycki
  • Spoluautor projektu: RNDr. Vladimír Janský

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.