Festival New Dance Days odštartoval sériou silných zážitkov

Dym, zrkadlo a ticho

Prvý deň festivalu súčasného tanca New Dance Days, ktorý sa odohráva od 11. do 14. septembra v Kasárňach/Kulturparku, priniesol publiku silné emócie z tanca bez hudby aj vizuálny zážitok vďaka zrkadlovému tancu v dymovej clone.

Anna Till

Anna Till

Festival odštartovala Nemka Anna Till, ktorá vo svojich tanečných prácach skúma vzájomný vzťah medzi jazykom, formou a pohybom, tancom. Obecenstvo, ktoré prekvapila svojou ohybnosťou, sledovalo úvodnú časť predstavenia v úplnom tichu, sústredené na každý, aj najmenší pohyb.

Annine krátke predstavenie vystriedala hodinová existenciálna dráma bratislavského tanečného súboru Debris Company. Marián Prevendarčík v ňom publiku vyrozprával podivuhodný príbeh Clary alias Distincty, ktorá pochybuje o tom, či vôbec existuje, alebo je všetko len klam. Slovami sprevádzal nádherný zrkadlový tanec Stanislavy Vlčekovej a Nikolety Rafaelisovej, ktorý doplnila dymová clona, umocňujúca nádych tajomna.

Tanečnici z Debris Company vystúpia v Kasárňach/Kulturpaku aj dnes, 12. septembra. Nie však na pódiu, ale v sále, kde od 10:00 povedú špeciálny pohybový workshop. Podvečer, od 19:00 hod., ich na javisku vystriedala košická tanečná skupina Heeb.She v spolupráci s Katarínou Rampáčkovou. Vo svojom predstavení Ženy predvedú publiku príbeh piatich žien, ktoré možno poznáte zo známych obrazov Míly Doležalovej, Egona Schieleho alebo Alfonsa Muchu.

New Dance Days sa uzatvára v pondelok, 14. septembra o 17:00 hod. choreografiou Creation 2014 (Jana Tereková a Bees-R) a o 19:00 hod. predstavením Petry Fornayovej Všetko čo mám rada.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.