Fotograf Matúš Lašan vás prevedie krajinou farieb

Košické Múzeum Vojtecha Löfflera pozýva na vernisáž výstavy fotografa Matúša Lašana s názvom V krajine Malieb. Tá sa uskutoční v stredu 22. apríla 2015 o 17. hodine. Otvorí ju riaditeľka organizácie Visit Košice Iveta Ninajová. Na výstave môžete vidieť fotografie a časozberné videá neuveriteľných scén zo Slovenska pripravené prírodou a zachytené mladým talentovaným umelcom. Na svojich fotografiách prezentuje Matúš Lašan krásu slovenskej prírody. Zo stoviek unikátnych záberov vytvára časozberné videá.

Príroda je tým najlepším umelcom a ja sa snažím zachytiť jej najkrajšie diela. Dobrá fotografia pre mňa pozostáva z dvoch základných komponentov – vyváženej kompozície a jedinečnosti momentu. Každú kompozíciu sa snažím doplniť takými podmienkami, ktoré bežne človek nezažije a pre ich vystihnutie je nutná  aj poriadna dávka šťastia. Často ma to vedie k nie veľmi bezpečným nočným výstupom sa štíty a kopce alebo nocovaniu mimo teplú posteľ pod hviezdnou oblohou,“ približuje svoju tvorbu autor. Aj napriek tomu, že je to mladý umelec, získal významné ocenenia na Slovensku ale aj v zahraničí.

Pokiaľ nestihnete vernisáž, môžete si výstavu pozrieť v priestoroch múzea až do 17. mája 2015.

Matúš Lašan - V krajine farieb - pozvánka

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.