Galéria Jána Koniarka pozýva na charitatívne podujatie Slovensko Advent

Slovensko Advent 2016 je projekt Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), ktorý spája umenie a kultúru s ušľachtilým charitatívnym rozmerom. Od 28. novembra do 16. decembra RTVS, v pracovné dni od pondelka do piatku, prinesie 15 adventných koncertov z 15 miest Slovenska.

slovensko-2016-advent-plagatV jedinečných historických priestoroch sa predstaví 15 špičkových slovenských hudobných umelcov a umeleckých hudobných zoskupení spolu s desiatkami zaujímavých hostí a rešpektovaných osobností zo sveta kultúry, športu a vzdelávania.

Každý prenos bude venovaný jednej neziskovej organizácií, ktorej bude odovzdaný výťažok z výnosov zo vstupného. Piaty ročník cyklu Slovensko Advent 2016 bude zavŕšený špeciálnym koncertom, ktorý sa uskutoční dňa 16. 12. 2016 v priestoroch Slovenského rozhlasu v Bratislave. Koncert bude venovaný osobnosti a tvorbe geniálneho slovenského skladateľa Svetozára Stračinu.

Koncerty budú vysielané aj naživo každý deň o 20.00 na Dvojke a nasledujúci pracovný deň v repríze o 21.05 v Rádiu Slovensko. V priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave sa bude konať jedno z podujatí Slovensko Advent 2016. Ako hudobný hosť vystúpi Ľubica Čekovská, moderátorkou večera bude Soňa Müllerová.

Teach for Slovakia je program, ktorý vytvára komunitu lídrov, ktorí pracujú na zmenách v školách i mimo nich aby raz všetky naše deti mali vzdelanie, ktoré im dá v živote šancu uspieť. Vďaka tréningom, podpore a každodenným výzvam sa dobrovoľníci rozvíjajú ako nikdy pred tým a budujú si kontakty s inšpiratívnou komunitou. Zároveň im program dáva možnosť tu a teraz, ale aj dlhodobo, prispievať k zlepšeniu Slovenska a životov detí.

Podrobnosti o podujatí

  • Slovensko Advent 2016
  • hudobný hosť – Ľubica Čekovská
  • moderátorka – Soňa Müllerová
  • Galéria Jána Koniarka v Trnave, Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
  • 12.12.2016 o 19:30

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.