Golfové loptičky, tanec či nositeľná športová móda, taký bol druhý deň Košice Fashion Week

V druhý deň najväčšieho módneho podujatia na východe Košice Fashion Week (KFW) si na svoje prišli najmä milovníci športovej módy. Organizátori sa rozhodli tak podporiť aktivity mesta pri príležitosti zisku titulu Košice – Európske hlavné mesto športu 2016. Prehliadky plné tanca, zumby, golfu či lyžiarskeho oblečenia boli nielen príjemným spestrením módneho maratónu, ale aj pripomienkou k zdravému životnému štýlu.

Prehliadka Sportalm

Prehliadka Sportalm

Po prvý raz sa na tohtoročnom KFW predstavili v úlohe modelov a modeliek aj deti. Fanúšikovia tak mohli obdivovať okrem detských modelov aj oblečenie pre dospelých z Jasusch kolekcie, SEI – GEN či Bogner. Každodennú módu si fanúšikovia vychutnali na prehliadke Black Cube a White Cube, v rámci ktorej sa predstavili mnohé známe módne značky.

Vrcholom večerného koktailu s podtitulom Sport is Fashion boli modely určené na lyžiarsky svah od Sportalm či na golfový trávnik od Galvin Green. Niektorí návštevníci si z tejto prehliadky dokonca odniesli suvenír v podobe golfovej loptičky. So svojimi pestrofarebnými a strapcovými outfitmi sa predviedla počas večera košická módna návrhárka Jana Polak.

Prehliadka Jany Polak

Prehliadka Jany Polak

Počas druhého dňa KFW nechýbali ani workshopy. Známa odborníčka na módny priemysel Kamila Boudová záujemcom a záujemkyňám prezradila tipy a triky pri obchodovaní a tvorbe udržateľnej módy. Bodouvá pôsobí momentálne v Paríži, kde v súčasnosti vyučuje Product Development na vysokej škole módneho obchodu MOD’SPE. V minulosti pracovala pre módne značky v Nemecku a Londýne. Druhý workshop viedol uznávaný stylista Patrik Gurčík a prezradil najnovšie módne trendy v športovej móde.

Košický módny maratón sa tak preniesol do svojej druhej polovice. Sobota na KFW bude patriť elegancií, luxusu a štýlovej móde. Svoje modely predvedú návrhárske hviezdy ako Zuzana Háková, Ida Sandor, Jitka Klett či poľský návrhár Michal Wójciak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.