„Hitler“ Pitoňák bodoval

Štátne divadlo Košice pozná víťazov diváckej ankety

Herec Stanislav Pitoňák sa stal víťazom ankety NAJ ŠD Košice 2015. V tesnom súboji porazil o osem hlasov opernú sólistku Michaelu Várady, ktorá v ankete dominovala v predchádzajúcich rokoch. Najlepšou inscenáciou je podľa divákov kabaret Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne.

Anketa NAJ ŠD Košice, ktorú každoročne v závere sezóny vyhlasuje Štátne divadlo Košice, priniesla viac ako zaujímavé súboje v jednotlivých kategóriách. Do konečného počtu hlasov bolo započítaných 587 hlasov divákov a započítaval sa vždy jeden hlas od jedného diváka podľa vyplnených hlasovacích lístkov v elektronickom hlasovaní, ale aj podľa hlasovacích lístkov, ktoré diváci vhodili do anketových urien.

V kategórii NAJ TANEČNÍK obhájila s prehľadom svoje prvenstvo sólistka Eva Sklyarová. Po minuloročnej bronzovej priečke sa o jedno miesto vyššie posunul Maksym Sklyar, ktorý o dva hlasy predstihol Andriia Sukhanova.

Medzi hercami zviedla boj o titul NAJ HEREC až štvorica hercov a rozdiely boli napokon minimálne. Zvíťazil Stanislav Pitoňák o tri hlasy pred Michalom Soltészom. Dana Košická sa napokon umiestnila na bronzovej priečke so stratou piatich hlasov na druhé miesto. Jeden hlas do stupňa víťazov chýbal Františkovi Balogovi, ktorý napokon získal nepopulárne štvrté miesto.

Stanislav Pitoňák v kabaretnej inscenácii Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne, zdroj foto: www.sdke.sk

Stanislav Pitoňák v kabaretnej inscenácii Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne, zdroj foto: www.sdke.sk

V kategórii NAJ SPEVÁK obhájila víťazstvo Michaela Várady, pred Mariánom Lukáčom. Na treťom mieste sa s rovnakým počtom hlasov umiestnili Tatiana Paľovčíková-Paládiová a hosťujúca sólistka Helena Bécse-Szabó.

Najlepšou inscenáciou sa podľa hlasovania divákov stalo naštudovanie hry českého autora Arnošta Goldflama Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne. Na druhom mieste sa s rovnakým počtom hlasov umiestnil Chrobák v hlave, komédia, ktorá v ankete pravidelne boduje už niekoľko rokov, a opereta Grófka Marica. Na treťom mieste skončili tak ako pred rokom až tri inscenácie – komédia Voľnomyšlienkár, muzikál Móric Beňovský a opereta Čardášová princezná.

V kategórii ABSOLÚTNY NAJ ŠD 2015 sa napokon prvý krát ako víťaz presadil Stanislav Pitoňák so 156 hlasmi divákov. Obhajkyňa prvenstva, operná sólistka Michaela Várady zaostala o sedem hlasov menej a herec Michal Soltész na treťom mieste získal 112 hlasov divákov. „V každom predstavení sa snažím ísť naplno. Tak výrazná podpora od divákov ma zaväzuje byť ešte lepším. Až ma hrôza obchádza z toho, s akým nasadením budem musieť vybehnúť na javisko v budúcej sezóne, aby som sa odvďačil. Ďakujem všetkým „hlásateľom“ za ich hlasy a podporu,“ povedal v súvislosti s anketou jej absolútny víťaz, herec Stanislav Pitoňák.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.