Jakub Šimčik: Material für einen Prozess (pre Emila)

Galéria Plusmínusnula pozýva na otvorenie výstavy

Galéria Plusmínusnula pozýva na otvorenie výstavy Jakub Šimčik: Material für einen Prozess, ktorej venrisáž ne naplánovaná na štvrtok 13. októbra 2016 – 18:00 v priestoroch Galérie ± 0,0 , Hurbanova 11 , 010 01 Žilina. Výstava potrvá do 11. novembra 2016. Vstup je voľný.

jakub_simcik

O vojenskej službe môjho otca padlo veľa protichodných tvrdení. Údajne strážil ako ostreľovač hraničný priestor medzi Bratislavou a Rakúskom. Tvrdil tiež, že bol umiestnený ako vojenský poradca v Azerbajdžane a Angole, že cvičil palestínske milície a v Československu bol väznený v tábore nútených prác. Zvláštnosťou je, že on sám odišiel v roku 1988 z Ostravy do Švédska. Môj otec bol pohraničníkom aj utečencom.

Rozhodol som sa, že navštívim Archív bezpečnostných zložiek v Prahe a zistím o jeho historkách viac. Strávil som týždeň sledovaním propagandistických filmov a skúmaním fotografií hraničnej oblasti bez toho, aby som zistil čokoľvek konkrétnejšie o vlastnej rodine. V posledný deň môjho výskumného výletu som sa dozvedel, že otec zomrel. Táto výstava je preto venovaná Emilovi.

Jakub Šimčik, (1984) Ostrava, CZ. Švédsky občan. Žije a pracuje v Lipsku, DE.
Študoval: (Meisterschüler) Fotografiu u Prof. Tina Bara a Intermedia u Prof. D’Urbano, Hochschule für Grafik und Buchkunst, Lipsko, DE a Fine Art Photography, Glasgow School of Art, Glasgow, UK. Je zastúpený v zbierkach: Staatliche Kunstsammlungen Dresden (Štátna zbierka umenia Drážďany), Sammlung Ivo Wessel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.