Konečne celá pravda: Kukura bude v Košiciach

Košický krst knihy a autogramiáda za účasti Juraja Kukuru a Martina Čičváka

Málokto si dokáže predstaviť, aké je to hrať pred vypredaným 900-miestnym hľadiskom v cudzom jazyku. Herec Juraj Kukura túto skúsenosť má. Ale nielen o nej je kniha Martina Čičváka s názvom KUKURA JEHO ŽIVOT AKO HO PREŽIL ČIČVÁK, na ktorej košický krst sa môžu Košičania tešiť v pondelok 15. júna 2015 o 17:00 v priestoroch Múzea Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20. Súčasťou programu bude aj autogramiáda.

Z knihy prečíta osobne Juraj Kukura, jej autor Martin Čičvák a redaktorka knihy Zuzana Šajgalíková. Priamo v múzeu bude možnosť zakúpiť si knihu a po ukončení prezentácie a čítačky si ju nechať podpísať autorom knihy Martinom Čičvákom a Jurajom Kukurom. V rámci hudobného programu vystúpia operný spevák Jaroslav Dvorský a akustické duo Katka a Rafo. Nespornou zaujímavosťou je fakt, že krst sa uskutoční v priestoroch, kde momentálne prebieha výstava diel strýka autora knihy, známeho košického výtvarníka Michala Čičváka.

Juraj Kukura je jeden z mála slovenských umelcov, ktorý prešiel doslova celý svet, osobne spoznal najvýznamnejších európskych umelcov svojej doby, preslávil sa v Nemecku a napokon sa vrátil na Slovensko, aby dnes viedol jedno z najdôležitejších slovenských divadiel – Divadlo Aréna. Aj vďaka tejto knihe môžu čitatelia nahliadnuť do jeho duše, spoznať jeho pravú tvár a dozvedieť sa konečne celú pravdu o Kukurovi.

Autor knihy Martin Čičvák je slovenský divadelný režisér a dramatik, ktorý spolupracuje so špičkovými slovenskými a českými divadelnými scénami. Krst knihy a autogramiádu organizuje Mestská časť Košice – Staré mesto, vydavateľstvo Dixit a Múzeum Vojtecha Löfflera.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.