Na Košičanov čakajú tiché krajiny s napätím

Mladá výtvarníčka Simona Štulerová vystavuje v Múzeu Vojtecha Löfflera

Košické Múzeum Vojtecha Lőfflera v rámci svojej výstavnej dramaturgie – predstavovať nové mená domácej scény, pripravilo prvú profilovú výstavu mladej východoslovenskej maliarky Simony Štulerovej pod názvom „Tiché miesta“, ktorú si milovníci umenia môžu pozrieť od 3. marca 2016. Simona Štulerová, rodáčka z Krompách, je čerstvou absolventkou Ateliéru súčasného obrazu doc. Adama Szentpéteryho na košickej Fakulte umení Technickej univerzity.

Simona Štuletová – Behind the wall, Needlework on car wreck, 2016, (150x165 cm)

Simona Štuletová – Behind the wall, Needlework on car wreck, 2016, (150×165 cm)

Autorka vo svojej aktuálnej tvorbe predstavuje  osobitú polohu súčasnej maľby – v charakteristickej kombinácií techník a materiálov strieda akrylové plátna, nite, výšivky na kanave, či prešívanie autoplechov. Prináša tak novú mediálnu podobu krajinomaľby, krajobrazu a ich melancholických „tichých miest“.

Základnou témou jej práce je analýza a konflikt prírodného a civilizačno-kultúrneho prostredia. Ide o prieniky týchto teritórií, o rozklad krajiny, o postupné vytrácanie sa čistej prírody. V priebehu roka 2014 autorka vniesla na plátno ešte iný prvok – motív tradičnej krížikovej výšivky. V poslednom období maliarka posúva svoj kľúčový motív stretu dvoch svetov aj do razantnejšej materiálovej polohy – prenáša krížikovú výšivku na kusy automobilových karosérií.

Výstava, ktorej kurátorom je Vladimír Beskid, potrvá do 3. apríla 2016.

Simona Štulerová - pozvánka na vernisáž

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.