Košice Fashion Week sprostredkuje jedinečný módny zážitok

Košice sa do povedomia verejnosti zapísali nielen ako mesto kultúry či športu, ale aj ako mesto módy. V roku 2014 sa po prvý raz a ako doteraz jediné mesto na Slovensku dostali do svetového zoznamu podujatí známych pod značkou Fashion Week. Vďaka úspechu z predchádzajúcich prehliadok sa zaradili do spoločnosti takých veľkomiest módy ako sú Miláno, Paríž alebo Londýn.

large_2016-10-14-11-58-30-web_kfw_viz

V termíne 7. – 13. novembra Košice opäť ožijú módou. Tretí ročník projektu Košice Fashion Week (KFW) v Kasárňach/Kulturparku sprostredkuje návštevníkom jedinečný módny zážitok. Prinesie nové tváre, kolekcie, nápady, farby a zaujímavé stretnutia.

Módne prehliadky renomovaných slovenských návrhárov a program nadchádzajúceho ročníka ponúkne možnosť zoznámiť sa s tvorbou úspešných módnych tvorcov zo Slovenska i okolitých štátov. Svoje modely predstavia Jitka Klett, Jana Polak, Zuzana Haková, Ida Sandor, Jaroslava Wurll Kocanová či Zuzana Bottková. Svoje aktuálne kolekcie budú prezentovať aj známe zahraničné značky (Mango, Tommy Hilfiger…).

KFW podporuje aj mladých návrhárov. Svoje práce ukážu študenti Strednej odbornej školy Gemerská a Školy úžitkového výtvarníctva Košice. Kolekciu predvedie aj víťazka súťaže Black Card Barbora Kubi.

Spoločne s mestom Košice a K13 – Košické kultúrne centrá sa nám úspešne darí napĺňať ciele, s ktorými sme do spoločného projektu vstupovali. Úspešne prezentujeme slovenské návrhárske špičky a podporujeme začínajúcich mladých tvorcov. Projekt svojim návštevníkom ponúka výber zahraničnej módy a rozvíja spoluprácu štátov V4. Košice sa vďaka KFW zaradili medzi svetové metropoly, v ktorých je týždeň módy významnou kultúrno-spoločenskou udalosťou,“ hovorí riaditeľka KFW a Unique one s. r. o. Karolína Bosáková.

Program otvorí slovenská premiéra celovečerného dokumentárneho filmu LAGERFELD DÔVERNÉ. Nie je to len ďalšia snímka o móde, ale intímny a ľudský portrét nemeckého návrhára Karla Lagerfelda, výnimočného muža, ikony svetového módneho priemyslu a hlavného návrhára značky CHANEL. Jeho odkaz prekračuje hranice sveta módy. Film odhaľuje intelektuála, ktorý trpí nespavosťou, smädom po literatúre, filmoch, obrazoch, ukazuje obdivovateľa secesie a moderného umenia, milovníka luxusu a estetiky dotiahnutej do dokonalosti. Sleduje Karla Lagerfelda v súkromí, pri navrhovaní šiat, poskytovaní rozhovorov i ako fotografa.

Filmový večer bude pokračovať ďalším životopisným filmom Coco CHANEL, vo francúzskom originále Coco avant Chanel. Životopisný film z roku 2009 je o francúzskej módnej návrhárke Coco Chanel od režisérky Anne Fontaine a Audrey Tautou v hlavnej úlohe. Film zachytáva prvú polovicu  života známej osobnosti svetového módneho odievania, pokrýva obdobie jej života od detstva, kedy bola so sestrou v chudobinci až do približne jej 40-tich rokov, kedy už bola v Paríži renomovanou módnou návrhárkou.

V rámci sprievodného programu „sa postaví“ KF POP-UP store. V tomto obchodíku si budú môcť záujemcovia nájsť vybrané kusy zúčastnených návrhárov a módnych značiek.

zdroj: K13

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.