Košické Divadlo hudby poteší deti premiérou muzikálu aj troma cédečkami

Košické Divadlo hudby pripravilo v tomto predvianočnom čase pre svojich detských divákov niekoľko prekvapení. Tešiť sa môžu na tri nové albumy s pesničkami z inscenácii Divadla hudby a premiéru muzikálu Betlehem skladateľa Miňa Mojžiša a režisérky Kataríny Obyšovskej, ktorý bude mať premiéru v nedeľu 18. decembra o 14.30 hod. v Aule, spoločenskom centre na Hlavnej ulici 68 v Košiciach.

“Betlehem, známy biblický príbeh narodenia Božieho syna sme poňali trocha inak ako ho všetci poznáme. Postavili sme ho na situačnej komike “, vraví predstaviteľ postavy Jozefa Michal Baluch a prezradil, že ako pastier sa predstaví Michal Kováčik a anjela si zahrá Monika Marcinková v alternácií s novou členkou divadla Barborou Repkovou. K tomuto muzikálu vyšiel album s pesničkami, ktorý bude v predaji už na nedeľnej premiére a tiež sa dá objednať na kontaktoch uvedených na www.divadlohudby.eu/.

„Divadlo hudby má veľmi veľa inscenácií. Niektoré hrávame už menej a preto všetky naše hry a pesničky postupne vydáme na nosičoch“, vysvetľuje šéf Divadla hudby Miňo Mojžiš, prečo sa divadelníci rozhodli vydať svoje hry na CD. „Našou ďalšou novinkou je album Divadlo hudby deťom I. na ktorom je 19 pesničiek z obľúbených muzikálov Psíček a mačička, Môj macko, Maťko a Kubko, Koza odratá a jež, Červená Čiapočka a Včielka Maja“, hovorí Miňo. A do tretice v týchto dňoch ešte Divadlu hudby na CD vychádza obľúbená klasická rozprávka Psíček a mačička, ktorú nahrali herci Kubo Muránsky a Miška Domovcová s Miňom Mojžišom ako rozprávačom.

Divadlo hudby má aj ďalšie plány. Ak sa mu podarí vytvoriť profesionálne podmienky na nakrúcanie, tak na DVD vydá všetky svoje muzikály. „Musí to byť ale profesionálna práca a nie amatérčina, aby sme nedeformovali estetické cítenie ľudí už od útleho detstva. Veď takýchto vnemov majú v našej kultúre viac ako dosť“, povedal Miňo, prečo sa s vydaním DVD neponáhľa a radšej počká, ako keby mal divákom ponúknuť nejaký nekvalitný polotovar.

Natália Novotná

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.