Košické Kino Úsmev ponúkne štvoricu japonských filmov

Japonský filmový festival ponúkne v košickom Kine Úsmev v dňoch 17. a 18. marca štvoricu filmov z produkcie krajiny vychádzajúceho slnka, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov, ukazujú zaujímavé spojenie bojových umení a tanca alebo prenesú diváka do sveta tradičného divadla kabuki.

Filmoví fanúšikovia si môžu pozrieť každý deň dvojicu snímkov vždy o 18. a 20. hodine. Vstup na podujatie je voľný a filmy budú uvádzané v japonskona jazyku s anglickými titulkami.

Festival organizujú Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike, Japan Foundation a organizátori Mesiaca japonskej kultúry v Košiciach v rámci aktivít a snáh zameraných na prehĺbenie záujmu o Japonsko a pochopenie jeho kultúry Slovákmi.

Program košickej časti festivalu

  • 17. marec (štvrtok) o 18.00 – Kanzaburo – dokument (2013, 95 min.)
  • 17. marec (štvrtok) o 20.00 – Tancujúci Karate Kid (2013, 78 min)
  • 18. marec (piatok) o 18.00 – High Kick Angels (2014, 90 min.)
  • 18. marec (piatok) o 20.00 – Kráľ ospravedlnení (2013, 128 min.)

Informácie o filmoch

KANZABURO

kanzaburo(dokument, 2013, 95 min.)

Dokumentárny film mapujúci život a dielo slávneho japonského herca divadla kabuki, Kanzabura Nakamuru. Čo všetko dosiahol, čo bolo jeho inšpiráciou a aký odkaz zanechal budúcim generáciám?

 

 

TANCUJÚCI KARATE KID

karate_kid(2013, 78 min.), réžia: Tsukasa Kishimoto, hrajú: Joey, Yui Koike, Akihito Yagi

Ken Sawamura je talentovaný tanečník, ktorý cestuje po svete hľadajúc neprekonateľnú tanečnú formu. Prichádza na Okinawu, kde ho za svojho žiaka prijme tanečný majster Iwao Shinjyo. Vysvetlí mu, že dobrý tanečník musí byť i majstrom v karate. Vstúpte do sveta príťažlivého   veľmajstra v karate, zjazveného bojovníka a krásky, ktorú fascinujú silní muži. Vstúpte do sveta, kde sa spája moderný tanec s tajomnom okinavského karate…

 

HIGH KICK ANGELS

high_kick_angels(2014, 90 min.), réžia: Kazuhiro Yokoyama, hrajú: Kaede Aono, Risako Ito, Mayu Kawamoto

Členky školského filmárskeho krúžku sú veľkými fanúšičkami filmov s Bruceom Lee a Jackie Chanom. Jedného dňa sa vyberú do opustenej budovy školy, aby tam natočili vlastný film pod názvom „High Kick Angels“. Do školy však vtrhne gang kriminálnikov, ktorí zablokujú všetky vstupy i  príjazdové cesty. Dievčatá odrezané od sveta sa rozhodnú konať…

KRÁĽ OSPRAVEDLNENÍ

kral_ospravedlneni(2013, 128 min.), réžia: Nobuo Mizuta, hrajú: Sadao Abe, Mao Inoue, Yutaka Takenouchi

Yuzuru Kuroshima vedie v Tokiu konzultačné centrum, v ktorom pomáha ľuďom nájsť spoločensky primerané a vhodné ospravedlnia. Klienti za ním chodia s prosbou, aby ich naučil alebo im poradil, ako sa čo najlepšie v ich nepríjemných životných situáciách ospravedlniť…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.