Košické slávnosti vína sľubujú jedinečnú atmosféru

Jedinečná atmosféra, výborné domáce i zahraničné vína, chutné špeciality či lákavý program. Košice sa už po deviaty rok v rade stanú centrom vinárov a milovníkov vína. Od 10. – 12. septembra sa atmosferický areál Katovej bašty, tiež známy ako Rodošto, a čarovná Dolná brána naplnia tými najlepšími vínami a vinármi. Príďte a zažite spolu s nami Košice ochutené tými najlepšími vínami.

Košice sú mestom, kde sa snúbi tradičné s moderným. Návštevníci si tak počas slávností vína budú môcť užiť vystúpenia rôznych zaujímavých hudobných interpretov, príchod vinného deputátu a komentované ukážky lisovania hroznového muštu. Tradičné ale aj moderné technológie pri výrobe vína odprezentujú vo svojej produkcii samotní vinári, ktorí prinesú do Košíc špičkové slovenské aj zahraničné vína. Košické slávnosti vína sú tiež vrcholom jesene, kedy si mesto pripomína vinárske tradície regiónu a vlastníctvo viníc v tokajskom regióne – v maďarskej tokajskej dedinke Abaújszántó. Na slávnostiach budete mať jedinečnú možnosť ochutnať vína a stretnúť sa z osobnostami vinárstiev z Maďarska, Slovinska, či domácu vinársku špičku. Spojenie slávností vína s degustáciami, ktoré budú tento rok prebiehať v partnerských vinotékach riadené samotnými vinármi, či renomovanými enológmi a someliérmi sú na Slovensku stále raritou.

wine bottles

 

Festivalové lokality

Areál Katovej bašty a podzemný komplex archeologického múzea Dolná brána budú počas troch festivalových dni vinárskymi centrami mesta.

V oboch lokalitách návštevníci ochutnajú znamenité slovenské a svetové vína z rôznych vinárskych oblastí. Lákadlom v Katovej bašte budú autentické vína zo Strekovskej oblasti, a to z rodinného vinárstva Kasnyik, Strekov 1075, či z rodinného vinárstva z Novej Viesky – vinárstva Mátyás. Slovenskú tokajskú oblasť zastúpia rodinné vinárstva víno Vdovjak či Marián Takáč a jeho vinárstvo U koňa, svojich priaznivcov tiež očakáva obľúbená košická vinotéka Villa Cassa. Tešiť sa môžete aj na Národný salón vín, ktorého pobočku v Košiciach hrdo prezentuje Citadela Wine & Art Gallery. To najlepšie zo svetovej produkcie už tradične ponúkne priateľ všetkých gurmánov KuBbo Select a nebude chýbať ani talianska ponuka od Enotecy Centro. K vínu budú párovať jedlo znamenité reštaurácie – Olive Tree z hotela DoubleTree Hilton a bájny Camelot. Podmanivá atmosféra areálu Katovej bašty, ktorý patrí Východoslovenskému múzeu v Košiciach, bude doplnená príjemným hudobným ale aj odborným programom. Areál bude počas trvania festivalu zastrešený, takže v prípade nepriaznivého počasia o pohodlné a družné hodovanie nebude núdza.

do not miss_kosice wine festival

Dolná brána zaujme návštevníkov nielen v podzemí ale aj na pódiu nad vinárskym mestečkom, a zaručí tak pulzujúcu atmosféru počas celého festivalového diania. Archeologický komplex múzea sa tak stane domovom pre ochutnávky vína, kvalitných syrov a jedla, kde sa okrem vinárstiev budú prezentovať aj vybrané reštaurácie svojimi vychýrenými delikatesami vhodnými k vínu. S tou najvyberanejšou ponukou sa predstaví vychýrený Obchod s dobrým vínom, či talianske vína a produkty z portfólia reštaurácie a bottegy VIA ROMA. Nebudú chýbať ani slovenskí veľkoproducenti ako Elesko, Movino, či Mrva & Stanko, Orechová, Chateau Viničky, Vitis, ale aj rodinné vinárstva Géresi, či Krajnyík, hostia z maďarského Abaújszantó a distribútori svetových vín

Otváracie hodiny oboch lokalít:

  • štvrtok: 16.00 – 22.00
  • piatok: 16.00 – 22.00
  • sobota: 14.00 – 22.00

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.