Košickí divadelníci prichádzajú do Kulturparku s Kubom

Divadlo hudby: Predposlednou premiérou tejto sezóny bude Kubo

Celkom nové obsadenie čaká divákov, ktorí prídu v pondelok 2. mája 2016 o 19.00 hod. do Kulturparku na obnovenú premiéru hry Jozefa Hollého Kubo.

Michal Balúch, foto: Marián Cvik

Michal Balúch, foto: Marián Cvik

Košické Divadlo hudby sa k tejto slovenskej klasike vracia po takmer dvoch rokoch. Na otázku čo ho viedlo oprášiť toto predstavenie odpovedal autor muzikálu, košický skladateľ, inštrumentalista a producent Miňo Mojžiš: „Rozhodli sme sa že sa ku Kubovi vrátime, pretože keď sme ho v roku 2014 premiérovali prvý krát, tak som pre krátkosť času, z finančných a ďalších dôvodov celú hudbu nahral len sám. Postupne dozrel čas, aby sme ho naštudovali tak ako som to pôvodne napísal – pre živú rockovú kapelu a živú ľudovú hudbu“, vraví a dodáva: “Táto verzia so živou kapelou ale bude musieť ešte chvíľku počkať. Nechceme totiž sľubovať nič, čo by sme možno nevedeli splniť, lebo neviem ako na tom budem v lete zdravotne, či fyzicky budem vládať odohrať tieto predstavenia.

Divadlo hudby teraz funguje s novými ľuďmi. Do divadla prišli noví členovia – absolventi konzervatória a Akadémie umení v Banskej Bystrici. „Kubo sa s nimi naštudoval na novo a je to teraz lepšie predstavenie ako bolo“, vraví Miňo.

Z hercov účinkujúcich v prvej inscenácii Kuba diváci uvidia iba Zuzku Vilímovú a Michala Balúcha. Zuzka, ktorá pôvodne stvárňovala postavu Aničky už bude hrať. Košáričku a Michal ostal aj v obnovenej premiére Kubom, okolo ktorého sa celý príbeh točí.

Predstavenie má veľký potenciál, je to pekná a stále aktuálna téma. Vylepšili sme ho a posunuli ďalej. Iné bude kvalitnejším hereckým podaním, kvalitnejším tancom a viac je vystavané s hudbou“, pozýva Mišo na pondelkovú premiéru.

text: Natália Novotná, foto: Marián Cvik

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.