Košický Amfiteáter otvorí hudobnú sezónu dvojkoncertom Chinaski a Korben Dallas

Amfiteáter v Košiciach sa po zime chystá na novú sezónu. Prebudenie bude ako sa patrí. Po Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2015, ktoré symbolicky otvoria brány hokejového mestečka, sa môžu priaznivci „amfiku“ tešiť aj na hudobné výkony. V  duchu dobrých československých tradícií ich 23. mája na spoločnom koncerte predvedú populárna česká pop rocková skupina Chinaski a mladá bratislavská kapela Korben Dallas. Známe mená doplnia aj vychádzajúca česká hviezda Matěj Vávra a v úlohe predskokanov košickí hudobníci – informatici zo skupiny T-Band.

Dobrou správou pre nedočkavých je, že lístky na prvý koncert novej sezóny v ‚amfiku‘ sú už v predaji. Zatiaľ iba v Infocentre v Kasárňach/Kulturparku, ale s výhodnou cenou 8 eur pre tých, ktorí si ich kúpia do konca apríla. Od 1. do 20. mája budú stáť 9 eur, neskôr už 10 eur.

Chinaski

Jedna z najobľúbenejších českých kapiel Chinaski je na hudobnej scéne pojmom.  V rokoch 2005 a 2007 muzikanti okolo Michala Malátného získali hudobnú cenu Anděl, udeľovanú na spôsob Grammy českou Akadémiou populárnej hudby. Vlani oslávili 20 rokov existencie a zo slávnostného ceremoniálu Český slavík 2014 si odniesli striebro.  Bol to už ich jedenásty slávik v poradí. Členovia kapely označili minulý rok za najlepší v ich kariére. Na vavrínoch však nezaspali a vyrazili na jarné turné Rockfield 2015, ktoré má rovnaký názov ako ich zatiaľ posledný album. Na 90 percent už majú všetky koncerty vypredané.

Korben DallasKorben Dallas sa za pár rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Debutovým albumom Pekné cesty zaujali  kritikov, výraznejšie sa presadili druhým albumom Karnevalová vrana. Na Radio_Head Awards 2014 získali ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V októbri 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica.

Matej VávraMatěj Vávra je talentovaný mladý muž s charizmatickým hlasom, ktorý ako finalista česko-slovenskej verzie súťaže X-Factor 2014 vzal hudobnú kariéru do vlastných rúk.  Komponuje hudbu, píše texty a na živých vystúpeniach ich prezentuje v originálnom prevedení s osobitým nezameniteľným spevom, looperom, gitarou, beatboxom a množstvom ďalších zvukov.

Košický „amfik“  zažil svoj comeback v roku 2013, keď sa ho podarilo zrekonštruovať vďaka investíciám z projektu EHMK 2013. Obnovené Letné kino vtedy pritiahlo niekoľko tisíc návštevníkov. Podobne, už pod „strechou“  K13 – Košické kultúrne centrá, to bolo aj vlani. Amfiteáter s vyše 5-tisíc miestami na sedenie sa podľa dramaturga K13 Daniela Franka chystá od júla pod holým nebom opäť ponúknuť bohatú nádielku filmov a koncert rockových kapiel pod názvom Amfik rock show.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.