Kultúra a konflikt: IZOLYATSIA v exile v košickej Tabačka gallery

Po prezentáciách v Paríži, Prahe, Augsburgu a Berlíne pokračuje misia výstavy IZOLYATSIA v Tabačka gallery v Košiciach, kde ju otvoria 27. apríla 2016 o 18.00 h.

Kultura a konflikt

Projekt Kultúra a konflikt: IZOLYATSIA v exile vznikol s cieľom informovať medzinárodné publikum a priblížiť rôzne perspektívy pretrvávajúceho vojenského konfliktu na Ukrajine. Výstava prináša príležitosť oboznámiť sa s príbehmi ľudí nachádzajúcich sa na rôznych stranách konfliktu. Od separatistov samozvanej Doneckej ľudovej republiky, ktorí ovládli pozemky a priestory nadácie v Donecku a premenili kultúrne centrum na vojenskú základňu s väzením, až po mladých žurnalistov, umelcov a aktivistov, donútených utiecť zo svojich domovov v Donbase zo strachu o svoje občianske práva. Dokumentárny materiál na výstave obsahuje fotografie, videá a rozhovory a sprostredkuje príbehy väznených umelcov a občianskych aktivistov.

Súčasťou vernisáže je sprievodná inštalácia / performance s názvom House of Cards, ktorej autorom je Serhii Zakharov. Jej základom je monumentálna konštrukcia tzv. Doneckej a Luhanskej republiky ako veľkého, ale krehkého domu z karát, ktorý padne, akonáhle bude hlavná karta – žolík v podobe Vladimíra Putina – odstránená z hry…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.