Malvina Antal – Patterned Appearances

Ľudské telo je komplexný systém vzorov so zložitou, ale usporiadanou činnosťou. Tento obrovský opakujúci sa vzor je kódom pre evolúciu, závisí na čase a priestore, ktoré plynú a neustále sa menia. Tento ohraničený cyklus charakterizuje existenciu vesmíru a taktiež našu existenciu. Názov výstavy “Patterned Appearances” metaforicky naznačuje spôsob, ako Malvina Antal uvažuje o živote a jeho etapách. Site-specific inštalácie predstavujú protiklad existencie ľudského života až k smrti. Výstava je súčasťou projektu Inside Silence v Šopa Gallery.

Malvina Antal

Malvina Antal (*1987, HU) je absolventkou Akadémie výtvarných umení v Budapešti. Mladá autorka sa venuje najmä tvorbe minimalistických objektov a inštalácií, skúma pozíciu sochy v umení a jej presahy. Je členkou projektu Ziggurat Multi Art Group. Pracuje s rôznymi typmi materiálov, ako napríklad transparentné látky, tmavomodrý zamat či tyl. Za pomoci svetla potom vytvára siluety alebo dojem vznášajúcich sa foriem v priestore. Vo svojich dielach vytvára figurálne a abstraktné formy, ktorých modelovanie pre ňu znamená vnímanie materiálov a skúsenosti, ako ich použiť. Malvina sa snaží pochopiť život prostredníctvom základných foriem, napríklad skúmaním pohybov tanečníkov, rovnako ako tvarov ich odtlačkov prstov, DNA špirálu alebo inú formu v prírode.

Táto výstava vznikla aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia a Nadácie Tatra Banky.

  • Vernisáž: 17.5.2016, 18:00
  • Výstava potrvá od 18.5. – 12.6.2016
  • Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
  • Otváracie hodiny: Po-Pia, 16:00 – 18:00

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.