Matouš Lipus — Artist Talk & Komentovaná prehliadka

Výstavný projekt „Miss Sympathy“ ukončíme Artist Talk-om s Matoušom Lipusom, ktorý nám priblíži svoju tvorbu a spolu s kurátorom Miroslavom Klebanom nás prevedú výstavou v Šopa Gallery. Srdečne pozývame!

Matouš Lipus (1987) je český sochár, predstaviteľ súčasnej mladej generácie vizuálnych umelcov. Vzdelanie absolvoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe (prof. Jan Hendrych, Dominik Lang) a na Vysokej škole umelecko-priemyslovej v Prahe (prof. Kurt Gebauer). V roku 2012 absolvoval odbornú stáž na Bezalel Academy of Art and Design v Jeruzaleme. V súčasnosti pôsobí na Akadémii výtvarných umení v Prahe ako doktorand v Ateliéri sochárstva u Tomáša Hlavinu. Žije a pracuje v Prahe. Jeho výstava v Šope prezentuje najnovšie diela vytvorené v roku 2018. Lipus reaguje princípom site-specific na dlhodobé a prehliadané problémy mesta Košice a jeho plastík vo verejnom priestore. Expresívna figúra v hrubom nánose definuje vzťah sochy a platformy, ktoré sú súčasťou architektonicko-vizuálnej identity mesta.

Program galérie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Termín komentovanej prehliadky: 31. 1. 2019 / 18.00 hod., Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.