Michal Pridala – spisovateľ s krídlami

Slovenský Exupéry – prívlastok, ktorý právom patrí píšucemu letcovi, Ing. Michalovi Pridalovi, generálmajorovi letectva in memoriam. V deň 100. výročia narodenia tohto výnimočného modranského rodáka bude na jeho počesť otvorená výstava.

Michal PridalaSNM-Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre, pri príležitosti storočnice narodenia Ing. Michala Pridalu, generálmajora letectva in memoriam, pripravilo výstavu približujúcu jeho život – štúdium, tvorbu, vojenské skúsenosti, ale i lásku, ktorú našiel v celoživotnej partnerke Emílii Pridalovej, rod. Chorvátovej.

Michal Pridala sa stal obeťou poslednej vlny stalinských čistiek a pre „politickú nespoľahlivosť“ bol z armády prepustený. Vojenský letec, inštruktor a učiteľ, účastník SNP, ktorý sa venoval aj písaniu. Pôsobil ako redaktor vojenských leteckých časopisov Vzlet a Bojovník, je autorom zbierky poézie a viacerých kníh z leteckého prostredia pre mládež i dospelých.

Výstava s názvom Generálmajor in memoriam Ing. Michal Pridala bude predstavovať tohto výnimočného človeka od 9. 11. 2016 do 31. 1. 2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.