Michelle Gurevich alias Chinawoman prvýkrát v Bratislave

V sobotu 22. apríla 2017 vystúpi v rámci Anasoft litera festu v bratislavskom Majestic Music Clube rusko-kanadská speváčka Michelle Gurevich známa aj ako Chinawoman.

Pesničkárka s veľmi zvláštnou hĺbkou i farbou hlasu a citovým šansónovým prejavom vydala doteraz len pár albumov, no v súčasnosti už vypredáva mestá ako Istanbul, Moskva, Berlín či Atény.

Kariéra dcéry kirovskej baletky a leningradského inžiniera začala albumom nahratým v spálni, s názvom Party Girl. Dekadentné, dramatické vintage klávesy a syntetické struny spolu s nenapodobiteľným hlasom v ojedinelom podaní, ponúkajú silný zážitok.

Postupne si vytvorila širokú základňu obdivovateľov, kam patrí východoeurópska diaspora, berlínska queer scéna či priaznivci melodramatických balád. Uznania sa dočkala aj od hudobnej kritiky, keď v časopise Rolling Stone na jej adresu zaznelo: „Od prvého tónu vám bez akejkoľvek ceremónie uchmatne dušu – tá istá melanchólia, ktorá si vždy nájde miesto v ruskom srdci – a nikdy ho neopustí.” Kevin Hegge z Now Magazine jej hudbu zasa opísal ako niečo „mysteriózne, zvrátené a bohaté.”

Pred dvoma rokmi vystúpila na festivale Pohoda. Odvtedy vydala ďalší, štvrtý autorský album – New Decadence, ktorý sa opäť nesie v štýle temného realizmu. V Bratislave vystúpi ako hudobný highlight festivalu Anasoft litera fest.

Dôvod, prečo by ste si koncert rozhodne nemali nechať ujsť, zhrnul uznávaný hudobný odborník Felix Sandalov (Billboard Magazine): „Odolnosť voči šarmu magickej Chinawoman je márna. Nepodobá sa ničomu živému a je tak vzdialená svetu, že človek túži veriť, že existuje.” Je sa na čo tešiť.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.