Mňága a Žďorp vydali album “Třínohý pes” a po rokoch zahrajú opäť na východe Slovenska

Moravská kapela Mňága a Žďorp tento rok oslavuje 30 rokov na scéne. V januári se zatvorila do štúdia Sono a nahrala v produkcii Milana Cimfeho svoj 13. album “Třínohý pes”. Ten predstaví na veľkom jarnom turné. Po dlhých rokoch zahrá obľúbená kapela „made in Valmez“ aj na východe Slovenska. 29. marca 2017 zavíta do košickej Tabačky.

Mňága a Žďorp

Album sme pripravovali dva roky. V domácom štúdiu, na koncertoch, na sústredeniach. Pol roka pred nahrávaním sme vymenili bubeníka a to se potom z hľadiska ďalšej existencie tohto albumu a vlastne aj našej kapely, ukázalo ako úplne zásadné. A dúfam, že je to na albume počuť,“ hovorí so smiechom spevák Petr Fiala.

Rovnako ako pri poslednej štúdiovke Made in China sa Mňáge podarilo získať peniaze na nahrávanie pomocou crowdfundingu. Chceli vybrať 400 000 Kč, ale fanúšikovia im prispeli skoro dvojnásobok – vyše 777 000 Kč. Kapela tak okrem nového albumu vydá aj reedíciu debutu Made in Valmez na vinyle a sadu retro tričiek.

Nahrávanie v Sone a spolupráca s Milanom Cimfom bola perfektná skúsenosť. Počas celej doby nahrávania albumu som v štúdiu nevidel jediný kyslý ksicht. Všetko išlo až nepochopitelne dobre. Zvukovo sa mi album zdá úplne odlišný od toho minulého, ale to už nechám na posúdenie milým poslucháčom,“ dodává Petr Fiala.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.