Most Apollo na peróne

Výstavba mosta objektívom Miroslava Pokorného v Múzeu dopravy

Pri príležitosti 10. výročia otvorenia mosta Apollo verejnosti ponúka Múzeum dopravy na Šancovej ulici v Bratislave možnosť pozrieť si súbor 51 fotografií zachytávajúci tie najzaujímavejšie momenty z priebehu výstavby piateho a zatiaľ najkrajšieho bratislavského mosta na Dunaji. Svedčí o tom aj viacero domácich i medzinárodných ocenení.

Most Apollo v Bratislave. Autor fotografie: Miroslav Pokorný

Most Apollo v Bratislave. Autor fotografie: Miroslav Pokorný

Výstavba mosta Apollo začala položením základného kameňa 17. decembra 2002 a ukončená slávnostným otvorením 4. septembra 2005. Súbor fotografií autora Miroslava Pokorného zachytáva všetky najzaujímavejšie momenty z priebehu výstavby mosta Apollo.

Miroslav Pokorný sa narodil v roku 1980 v Bratislave. Fotografovaniu sa venuje už od útleho detstva. Priviedol ho k nemu jeho otec, tiež Miro Pokorný, ktorý je dodnes jeho veľkým vzorom a súčasne kritikom. Na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave vyštudoval odbor Geodézie a kartografie. Preto sú ťažiskom jeho fotografickej tvorby najmä technické objekty a v jeho fotografiách sa teda prelína technický detail s citom pre farbu a výtvarnú kompozíciu.

Trvanie výstavy od 23. októbra 2015 do 31. januára 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.