Múzeum Vojtecha Löfflera pozýva na výstavu: Vladimír Gažovič – Opus #75

Výstava je pripravená v rámci Višegrádských dní

Na vernisáž výstavy maliara, grafika a ilustrátora Vladimíra Gažoviča, ktorá je pripravená na utorok 13. októbra 2015 o 17. hodine, pozýva Múzeum Vojtecha Löfflera. Výstava je zároveň premiéra autora v Košiciach.

Vladimír Gažovič - Opus #75Vladimír Gažovič (*1939, Bratislava) maliar, grafik a ilustrátor – Študoval na VŠVU v Bratislave u prof. V. Hložníka a neskôr získal štipendium Herderovej ceny na Akadémii výtvarných umení vo Viedni u prof. Maximilana Melchera. V roku 1979 absolvoval stáž na Akadémii výtvarných umení v Amsterdame. Už počas štúdii inklinoval k tendenciám fantastického realizmu. Vo svojej tvorbe rozvíja líniu imaginatívneho prístupu vychádzajúceho zo surrealizmu. Venuje sa predovšetkým litografii. Umeleckú i technickú originalitu jeho prác ocenili na najvýznamnejších svetových prehliadkach umeleckej grafiky. Jeho tvorba je zastúpená v zbierkach v Amsterdame, Chicagu, Hamburgu, New York City, Bratislave a pod. Vystavoval v Prahe, Viedni, Chicagu, Istanbule, Budapešti, Bratislave a podobne.

Kurátorom výstavy je známy grafik, kaligraf a pedagóg Nikolaj Feďkovič. Výstavu si môžete pozrieť do 8. novembra 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.