Na Košice Fashion Week sa predstavia módne talenty strednej Európy

Metropola východného Slovenska ožije módou. Od 12. do 15. novembra sa v košickom Kulturparku uskutoční druhý ročník Košice Fashion Week 2015. Počas štyroch dní sa predstavia v bývalých vojenských kasárňach domáci návrhári i výnimoční módni dizajnéri zo susedného Česka, Ukrajiny, Poľska a Maďarska. Košice tak privítajú to najlepšie, čo v súčasnosti stredoeurópska móda ponúka.

02

Úspešné módne podujatie sa tento rok bude niesť v znamení niekoľkých noviniek. „Chceme otvárať nové medzinárodné možnosti mladým návrhárom. Silným prvkom tohto ročníka bude využitie moderných technológií a umelecké intervencie v módnom priemysle,“ uviedol Marián Biľo, riaditeľ Košice Fashion Weeku. Pre návštevníkov je pripravený interaktívny výklad, ktorý s pomocou umelej inteligencie bude nahrádzať klasické figuríny.

Organizátori kládli dôraz aj na komunikáciu cez sociálne siete. Na stránke www.kfw.sk je pripravený blog s najnovšími postrehmi z príprav. Postupne naň budú pribúdať ďalšie články o akciách s hodnotením jednotlivých kolekcií. Spájať bude skupinu módnych blogerov pod vedením Lindy Adamčíkovej, módnej blogerky roka 2014.

04Okrem noviniek sa fanúšikovia módy môžu tešiť na Pop – up Shop. Do 15. novembra tak bude možné nakúpiť v košickom obchodnom centre Aupark modely priamo od návrhárov alebo značiek, ktoré sa na slovenskom trhu ešte neobjavili. V špecializovanom krátkodobom obchode nájdu záujemcovia kúsky od dizajnérov Jitky Klett, Zuzany Hakovej, Evy Olexíkovej či Vladimiry Yalmanov.

Po úspešnom minulom ročníku sa Košice opäť zaradili medzi popredné mestá módy ako New York, Paríž či Miláno, kde sa módne udalosti konajú každoročne. Každý deň KFW bude patriť jednému módnemu štýlu a rôznym návrhárom. Úvodný deň s podtitulom „New European Fashion“ predstaví vychádzajúce mená módneho priemyslu u nás, z Česka, Ukrajiny a Maďarska. Hlavným ťahákom štvrtka bude kolekcia finalistov súťaže študentov a absolventov stredných a vysokých dizajnérskych škôl. „Témou súťaže Talent card je Nová geometria a priestor. Víťaz dostane možnosť zúčastniť sa na módnych dňoch v poľskom Krakove,“ prezradila Slava Hriadeľová, programová riaditeľka KFW.

Košice po úspešne zvládnutom projekte Európske hlavné mesto kultúry 2013 sa môže pochváliť titulom Európske mesto športu 2016. Pri tejto príležitosti čaká milovníkov módy športový deň, ktorý sa uskutoční v piatok 13. novembra. V línií nazvanej „Sport is fashion“ sa predstavia kolekcie Evy Olexíkovej, Noemi Braz a Jany Polak.

Sobota bude patriť elegancií, luxusu a štýlovej móde pod vedením Karolíny Bosákovej, majiteľky Unique one Praha. Diváci budú mať možnosť vidieť modely Idy Sandor, Zuzany Hákovej alebo známej módnej dizajnérky Jitky Klett. „Koncept projektu KFW, ktorého cieľom je od začiatku využiť geografickú polohu Košíc k medzinárodnej platforme prezentujúcej vybraných návrhárov z okolitých štátov, sa nepochybne darí plniť. Počas tohto ročníka uvidíte na mólach kolekcie zahraničných dizajnérov,“ uviedla Karolína Bosáková, majiteľka Unique one Praha.

Záverečný deň KFW dostal názov „Wedding fashion“. Svadobné šaty predvedú nielen profesionálne modelky, ale aj nevesty, ktoré sa prihlásili do výzvy od organizátorov. Jednotlivé večerné prehliadky uzavrie v nedeľu a vo štvrtok vlasová show kaderníka Lukáša Očenáša, ktorý sa môže pochváliť titulmi dvojnásobný majster Európy a majster sveta.

Kompletný program Košice Fashion Week 2015 a detailnejšie informácie nájdete na www.kfw.sk a facebookovom účte Košice FashionWeek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.