Najlepšie maľby desaťročia sú v Košiciach

Prierez tým najlepším z maliarskej tvorby mladej generácie slovenských výtvarníkov za poslednú dekádu. To je ponuka výstavy 10 rokov Maľby, ktorú vám do Košíc prináša Východoslovenská galéria v spolupráci s Nadáciou VÚB pri príležitosti okrúhleho výročia súťaže.

VUB

10 rokov Maľby je retrospektívna prehliadka víťazných diel a zároveň reprezentačná výstava k okrúhlemu výročiu súťaže Maľba – Cena Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Predstavuje obrazy úspešných mladých slovenských maliarov, ktoré v ostatnej dekáde získali najvyššie uznanie poroty, každoročne vytvorenej z medzinárodného tímu odborníkov na umenie.

Kolekcia víťazných obrazov, ktorá vznikla a každý rok sa rozrastá vďaka súťaži Maľba, podáva jedinečnú správu o vývoji súčasného mladého umenia na Slovensku a návštevníkom dáva možnosť zoznámiť sa na jednom mieste s tvorbou širokého spektra výtvarníkov. „Všetkých milovníkov umenia srdečne pozývam do Východoslovenskej galérie na retrospektívnu výstavu mladej maľby. Návštevníkov čaká výnimočný zážitok,“ hovorí Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

Vystavujúci autori

Andrea BARTOŠOVÁ, Michal BÔRIK, Kristína BUKOVČÁKOVÁ, András CSÉFALVAY, Michal CZINEGE, Eva ČINČALOVÁ, Dávid DEMJANOVIČ / Jarmila MITRÍKOVÁ, Andrej DÚBRAVSKÝ, Jarmila DŽUPPOVÁ-SABOVÁ, Matej FABIAN, Alexandra FAZEKAŠOVÁ, Juraj FLOREK, Ľudmila HRACHOVINOVÁ, Katarína JANEČKOVÁ, Marek JAROTTA, Juraj KOLLÁR, Maroš KONTROŠ, Juliana MRVOVÁ, Monika MIKYŠKOVÁ-PASCOE, Rastislav PODHORSKÝ, Csilla POLÁKOVÁ, Viliam SLAMINKA, Erik ŠILLE, Lucia TALLOVÁ, Ján VASILKO, Ivona ŽIRKOVÁ

  • VÝSTAVA DESAŤROČIA / VÍŤAZNÉ DIELA ZO SÚŤAŽE MAĽBA 2006 – 2015
  • Trvanie výstavy: 21.1. – 28.2.2016
  • Miesto: Východoslovenská galéria, Hlavná 27

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.