Inscenácia Divadla SkRAT bude súťažiť o titul Grand Prix

Extrakty a náhrady, najnovšiu inscenáciu Divadla SkRAT, vybrala dramaturgická rada festivalu Nová dráma do hlavného programu. Spolu s ďalšími 8 inscenáciami bude súťažiť o titul Grand Prix, Cenu bratislavského diváka, či Cenu študentskej poroty. Extrakty a náhrady sú takto 1 z 9 najlepších inscenácií „novej drámy“, ktorá vznikla na Slovensku od januára 2015 do janurára 2016.

Extrakty s náhrady

Autori a herci Divadla SkRAT v inscenácii pracovali svojou zaužívanou metódou kolektívnej tvorby. Ako vzniká inscenácia prostredníctvom atypickej, ale najmä slobodnej, metódy tvorby divadla sa dočítate veľmi podrobne v najnovšej knihe Divadla SKRAT: KRYPTOTYP.

Ingrid Hrubaničová, Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Vlado Zboroň. Štvorica nielen výborných hercov, ale aj štvorica priateľov. Práve oni hovoria o bežných témach, konajú v denných situáciách a odkrývajú, najmä prostredníctvom humoru démonickosť súčasných vzťahov v spoločnosti. V súvzťažnosti so samotou absolútne jednoducho, komorne vystihujú jej pozitíva, ale aj útrapy pre človeka.

Extrakty a náhrady môžete najbližšie vidieť už vo štvrtok, 18.2. o 20:00 v A4 – priestore súčasnej kultúry na Karpatskej ulici.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.