NeBoDaj v Galérii umelcov Spiša

Akustické, štýlovo ťažko zaraditeľné trio, ktoré vzniklo roku 2011, tvorí speváčka, hudobníčka, etnomuzikologička a redaktorka Rádia FM Jana Ambrózová, renomovaný nekonvenčný skladateľ, hudobník a estetik Július Fujak a multižánrový akordeonista Andrej Pleštinský.

Hrávajú vlastné skladby, komprovizácie a podiv(uhod)né piesne s poéziou slovenských básnikov (P. Milčák, E. Pariláková, P. Macszovszky, D. Hevier, M. Habaj), (re)intepretuje kompozície iných autorov (M. Feldman, Ch. Mingus, Teória Odrazu ai.) a pretvárajú na svoj obraz aj ľudové balady. To všetko vo vzájomnej presahovej koláži aj s fotokulisami na vystúpeniach (zo seba…). Zoskupenie má za sebou množstvo koncertov na domácich a medzinárodných festivaloch: Alternativa v Prahe (2014), Setkávaní nové hudby na JAMU v Brne (2013),  BRaK v A4 v Bratislave (2014), Hudba u Fullu v Ružomberku (2014), Konfrontácie (2012) či Divadelná Nitra (2011) a v mnohých nezávislých kluboch na Slovensku.

Participovalo autorsky na na Ateliéri XXI Rádia Devín (2013), na Art´s Birthday 2012 Kunstradia vo Viedni (via net), ozvučilo spolu s violončelistom Janom Kavanom (CZ) filmu „Nosferatu“ v bratislavskom kine Lumiére (2012) a podieľalo sa interpretačne na akuzmatickej skladbe Jula Fujaka „Nitrianske Atlantídy“ (Český rozhlas 3 – Vltava, Praha, 2013).

Prvé eponymné CD tria (Azyl 2012) bolo ocenené Prémiou Hudobného fondu. Nový album s názvom „Leter tu develoter“ (Hevhetia 2015), nahratý v Koncertnej sále Župného domu v Nitre, obsahuje okrem autorských diel aj skladby napísané, resp. upravené pre toto trio od Martina Burlasa, Petra Machajdíka, Ivana Achera (CZ), Jána Boleslava Kladiva a Milana Adamčiaka. Hosťujú na ňom okrem posledne troch menovaných osobností aj perkusionistka a skladateľka Amy Knoles (USA) z The California E.A.R. Unit, básnik Michal Habaj, gitarista Ondrej Veselý a i.

NeBoDaj:

  • Jana AMBRÓZOVÁ – spev, husle, drumbľa, citara, píšťala
  • Julo FUJAK – klavír, spev, zvukové objektysláčiková basgitara
  • Andrej PLEŠTINSKÝ – taliansky bajan, píšťalka, rádio, spev

Info o koncerte

Dátum a čas: streda – 09. 08. 2017 – 19:00 – 20:30

Miesto konania: Galéria umelcov Spiša, Zimná 46, Spišská Nová Ves

Vstupné: 3 €

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.