Noc literatúry v Košiciach

Milovníci literatúry si v stredu 13. mája 2015 v čase od 18:00 – 22:00 hod.v mnohých mestách na Slovensku mohli vychutnať večerné čítania z diel európskych autorov. Sprostredkoval im to projekt európskeho formátu Noc literatúry, ktorý priniesol čítanie na netradičné miesta a zároveň prostredníctvom známych osobností predstavil diela európskej literatúry.

Pre Košičanov a ich návštevníkov ho sprostredkovala Knižnice pre mládež mesta Košice. „Projekt, prebieha v mnohých slovenských a európskych mestách a ja sa za našich čitateľov a návštevníkov teším, že sa nám ho opäť podarilo vrátiť aj do Košíc,“ vyjadrila spokojnosť Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Milan Kolcún, Noc literatúry

V Košiciach si tak po ročnej pauze účastníci mohli vypočuť z úryvky z diel Katji Petrowskej v podaní viceprimátorky mesta Košice Renáty Lenártovej, Hany Ludiakovej v podaní režisérky a herečky Ľubice Blaškovičovej, Pavla Vilikovského v podaní pedagóga a obľúbeného turistického sprievodcu Milana Kolcuna, Jona Ronsona v podaní umeleckého šéfa Bábkového divadla v Košiciach Ivana Sogela, Gábora Kálmána v podaní divadelného herca Oszkára Illésa a Iuliana Ciocana v podaní tohtoročnej nominantky na cenu Slovenka roka Oľgy Feldekovej. „Ukážky tentokrát odzneli v Kunsthalle/Hale umenia, historickom priestore repliky Domu Františka II. Rakocziho, Rodošte, kníhkupectve Artforum, košickom Bábkovom divadle, Múzeu divadla Thália Színház a tiež v autobuse“, dodáva Iveta Hurná.

Podujatie vyvrcholilo spoločným stretnutím všetkých priaznivcov knižnice s hosťami večera v pobočke LitPark, kde sa rozdávali aj knižné odmeny.

Ľuba Blaškovičová, Noc literatúry

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.