Orbis pictus/Rozhovory o umení: Piata strana sveta

Projekt Galérie umelcov Spiša ORBIS PICTUS je cielene zameraný na medziodborové kultúrne podujatia, nadväzujúce na doterajšiu programovú činnosť galérie s cieľom prekročiť limitovaný rámec výtvarného umenia, pričom dochádza k vzájomnej interakcii umení a k jeho chápaniu v širších súvislostiach. Zámerom projektu je sprístupnenie vybraných umeleckých žánrov pre rôzne cieľové skupiny a vekové kategórie. Prednáška je naplánovaná na štvrtok 11. júna v čase od 17:00 do 18:30 hod.

Galéria umelcov Spiša

Galéria umelcov Spiša

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja organizuje v rámci projektu ORBIS PICTUS ďalšiu zo série Rozhovorov o umení, zamerané k aktuálnej výstave Piata strana sveta. Prednáška a beseda k aktuálnej výstave s hosťujúcim kurátorom Mgr. Jozefom Ridillom zo Šarišskej galérie v Prešove. O unikátnej výstave, ktorá sa zameriava na prezentáciu diel moderného slovenského maliarstva, reflektujúcich kategóriu baladickosti v jej rozmanitých názorových polohách, od symbolistických diel prelomu storočí cez “ortodoxne” baladickú neskorú tvorbu Miloša Alexandra Bazovského a diel autorov spätých s nadrealistickým hnutím Avantgarda 38, až po subjektívne transpozície pôvodného ideového východiska v diele povojnových modernistov.

Sprievodný program

Večer v galérii / 9.00 ‒ 19.00. Otvorené všetky galerijné expozície Terra Gothica, Jozef Hanula, Záhrada umenia a aktuálne výstavy Piata strana sveta, Škola – základ života?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.