Panoptikum Frankenstain v Košiciach

Dezorzovo lútkové divadlo, jediné bábkové divadlo pre dospelých na Slovensku, sa rozhodlo predstaviť svoj kočovný projekt Kabinet bábkového umenia On the Move 2015 košickému divákovi a 19. decembra o 20.00 hod. ponúkne milovníkom bábkového umenia najnovší hororový muzikál Panoptikum Frankenstain v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik.

Dezordovo Lutkove Divadlo: Frankenstein

Jedinečná divadelná kompánia sa inšpirovala literárnou klasikou i čiernobielym filmom z raného obdobia kinematografie a vdýchla život nestarnúcej legende o veľkej láske, ktorá siaha až za hrob. Po úspešnom dobrodružnom marionetovom muzikáli Sandokan – Tiger sa vracia sa oceňovaná divadelná kompánia chopila nesmrteľného príbehu o obludnom experimente šialeného vedca Dr. Frankenstaina a spracovala ho s typickým, sebe vlastným čiernym humorom, šarmom a neošúchaným pátosom, ako aj s veľkou úctou voči svetoznámej predlohe. Libreto bábkového muzikálu o večnej láske, neľudskom živote a tragickej smrti napísal principál divadla a režisér Gejza Dezorz, autorom srdcelomných textov je básnik a spisovateľ Agda Bavi Pain a hudbu skomponoval známy hudobník a skladateľ Marián Čekovský. Krásu drevených marionet spolu s výpravnou scénou pre divákov opäť vykúzlil dvorný scénograf divadla Von Dubravay.

Majiteľ panoptika hrôzy, doktor cirkusových vied Frankenstain je na mizine. Jeho opozerané atrakcie a čísla už nepriťahujú žiadne publikum. A tak je jeho jedinou možnosťou priviesť na svet ďalšiu obludu, ktorou pritiahne do panoptika opäť zvedavé davy. Nový netvor Monster, skutočný prízrak zo zlých snov, je ako stvorený nato, aby splnil jeho pekelné plány a vytvoril dokonalý pár so slepou hypnotizérkou Miss Lilith Monaco…

Milostný príbeh moderného Prométea a slepej krásky, do kosti predchnutý spaľujúcou láskou i mrazivou hrôzou, rozohráva v panoptiku príšer jedinečnú lútkovú tragédiu i večnú božskú komédiu, v ktorej sa snúbi krása s ošklivosťou, nebeská láska s pekelnou nenávisťou a vysoké umenie s poklesnutými popkultúrnymi žánrami, literárnou gotikou aj hlasnou jarmočnou atrakciou.

Panoptikum Frankenstain je v poradí už dvanástou inscenáciou Dezorzovho lútkového divadla, v ktorej sa okrem známych lútkových artistov Mariána Mitaša, Kamila Kollárika a Alexandra Maďara divákom predstaví aj prvá ženská členka dosiaľ výhradne mužského ansámblu, lútková artistka Hera Turban.

Inscenácia vznikla s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Vstup: 7€ (predpredaj) / 9€ (na mieste)

Rezevačný formulár na zvýhodnenú predpredajovú cenu: https://goo.gl/8J8pJ2

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.