Pozvánka na derniéru výstavy Femme Fatale

Múzeum Vojtecha Löfflera, sídliace na Alžbetinej ulici v Košiciach, pozýva na derniéru aktuálnej výstavy Femme Fatale. Tá sa uskutoční 3. septembra o 17. hodine v priestoroch múzea.

Plagat_Femme_Fatale_orez

Nebudú chýbať ani rozhovody o umení a komentovaná prehliaka s kurátorom tejto výstavy, Petrom Markovičom na tému Obraz ženy v tvorbe východoslovenských výtvarných umelcov od roku 1900 po 2015.

Téma ženy, nazeraná rôznymi spôsobmi, patrí medzi najklasickejšie výtvarné žánre. Z hľadiska výtvarných žánrov môžeme pokladať práve tému ženy a ženského sveta za jeden z najatraktívnejších pohľadov na súčasné umenie. V prijatej koncepcii, na základe ktorej je predstava výstavy vytváraná, sa kladie dôraz na vývoj témy s motívom ženy od počiatku 20. storočia. Výstavný súbor je výber z tvorby približne 60 autorov, tvoriacich vo vymedzenom období a v súčasnosti.“ hovorí bližšie o výstave P. Markovič.

Múzeum je otvorené: utorok – sobota: 10.00 – 18.00 hod., nedeľa od 13.00 – 17.00 hod.

V cene vstupného do múzea sú aj komentované prehliadky stálej expozície.

Femme Fatale (3)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.