Pozvánka na Operné gala 2015

Opera Slovakia, o.z. pozýva na operný benefičný galakoncert, ktorý sa uskutoční 18. augusta 2015 o 17:00 hod. v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku.

beneficny-koncert-A1Umelci budú účinkovať bez nároku na honorár a výťažok sa tento raz venuje Stredisku Evanjelickej Diakonie SVETLO v Červenici pri Prešove, ktoré sa zaoberá opatrovateľskou službou, organizovaním letných biblických táborov za finančne prijateľných podmienok aj pre deti zo sociálne slabších rodín a inou diakonickou činnosťou. Stredisko úzko spolupracuje so školou v Červenici pre žiakov s viacnásobným postihnutím, najmä hluchoslepotou. Snahou Strediska je vybudovať vo svojom zariadení v Červenici hydroterapeutické REHABILITAČNÉ CENTRUM. Viac o činnosti Diakonie nájdete na www.diakonia.sk.

Koncert sa uskutoční pod záštitou Petra Dvorského.

Program koncertu bude pozostávať z diel majstrov svetovej opernej literatúry. Sólistami večera budú Štefan Kocán, v súčasnosti vo svete najžiadanejší slovenský operný basista, sólista popredných svetových operných domov, napr. Metropolitnej opery New York, milánskej La Scaly, Viedenskej štátnej opery a inde, úspešná mladá slovenská operná speváčka Patricia JanečkováPeter Kellner, sólista Opery v rakúskom Grazi a Titusz Tóbisz, sólista Opery Štátneho divadla v Košiciach. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom známej klaviristky Júlie Grejtákovej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.