Prednáška s diskusiou: Ako čítať obrazy

Rudolf Síkora: Biela diera - čierna diera, 1979, ofsetová tlač, z majetku SSG

Rudolf Síkora: Biela diera – čierna diera, 1979, ofsetová tlač, z majetku SSG

Stredoslovenská galéria pripravila pre verejnosť cyklus pravidelných víkendových edukačných programov. Okrem obľúbených tvorivých dielní rozšírila tento okruh aj o rôznorodé, interaktívne tematické prednášky.

Januárová prednáška spojená s diskusiou na tému Ako čítať obrazy sa pre verejnosť uskutoční v sobotu 30. januára 2016 o 13. hodine vo Vile Dominika Skuteckého na Hornej 55.

Návštevník sa počas trvania programu oboznámi s rôznymi postupmi a spôsobmi ako sa pozerať na obrazy a súčasne dešifrovať ich vizuálne kódy. Súčasťou prednášky bude i otvorená diskusia a pripravené tvorivé aktivity zamerané na interpretáciu vybraných umeleckých artefaktov.

Obsahový a formálny rozbor obrazov a z neho vyplývajúce tvorivé aktivity budú demonštrované na dielach významných slovenských autorov starého, moderného ako i súčasného výtvarného umenia. Samotný výber diel je v prevažnej miere súčasťou rozsiahlej, takmer 14-tisícovej zbierky banskobystrickej Stredoslovenskej galérie, ktorá v tomto roku oslávi 60. výročie svojho založenia.

Informácie o prednáške

  • Miesto konania: Vila Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica
  • Termín podujatia: sobota 30. januára 2016 od 13.00 do 16.00 hod.
  • Prednáška je vhodná pre dospelých, študentov a rodiny s deťmi od 13 rokov.
  • Vstupné: 3 € dospelí / 1,50 € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma
  • Viac info: www.ssgbb.sk a na FCB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.