Príbehy zbierkových predmetov SNM ožívajú

V priestoroch Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave bude vo štvrtok 10. marca o 17:00 h sprievodné podujatie k výstave 4 milióny v múzeu / Čo sme nadobudli.

Ako sa dostal do múzea poklad, ktorý si robotníci po jeho nájdení na hradnom vrchu v Bratislave chceli nechať? Odkiaľ pochádza ruka staroegyptskej múmie alebo ako múzeum získalo pápežskú bulu z 15. storočia? Príbehy predmetov, ktorými SNM doplnilo svoj zbierkový fond v ostatných 15 rokoch, si môžete vo štvrtok 10. marca vypočuť od PhDr. Gabriely Podušelovej, komisárky výstavy 4 milióny v múzeu / Čo sme nadobudli. Ak o 17:00 h prídete do sídelnej budovy SNM na Vajanského nárbreží v Bratislave, možno sa Vám podarí nájsť aj podpis rakúskej cisárovnej Sisi na ručne maľovanom vejári.

Gabriela Podušelová, PhDr. – Námestníčka generálneho riaditeľa Slovenského národného múzea (SNM) pre úsek odborných činností. V múzejníctve pôsobí od roku 1982, v SNM od roku 1992. Je autorka a spoluautorka analyticko-koncepčných materiálov mapujúcich stav odbornej ochrany v slovenských múzeách. Venovala sa otázkam ďalšieho vzdelávania zamestnancov múzeí SR, ako aj pedagogickej činnosti. Podieľala sa tiež na tvorbe právnych predpisov pre oblasť múzejníctva a ochrany kultúrneho dedičstva.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.