S Dürerom na cestách podľa Mariána Komáčka

S_durerom_na_cestachHoci sa životné osudy a cesty mnohých umelcov nikdy nestretli, môžu tak urobiťna pôde umenia. Ako je tomu v prípade akademického maliara súčasnosti Mariána Komáčka a nemeckého maliara a grafika 15. storočia Albrechta Dürera v Slovenskom národnom múzeu.

Diela sústredené do vopred neurčeného cyklu samostatných obrazov (akrylových malieb, maliarskych asambláží a grafických listov) Mariána Komáčka pod názvom S Dürerom na cestách si budú môcť návštevníci Slovenského národného múzea, sídelnej budovy na Vajanského nábreží 2 v Bratislave, vychutnávať od 27. novembra. Otvorenie výstavy bude vo štvrtok 26. novembra o 17.00 h.

Diela Mariána Komáčka, reprezentanta strednej generácie súčasného slovenského výtvarného umenia, predstavené na tejto výstave, prinášajú posolstvo obsahu o živote a jeho plynutí v nekonečne. Predobrazom tohto autorovho smerovania sa stali tzv. veľké metamorfózy umenia predchádzajúcich vekov – premietnuté v tvorbe Albrechta Dürera, s ktorého menom sa spája stavebný vývoj objektu hradu Červený kameň, patriaci do Slovenského národného múzea.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.