Skvelý Martin Scorsese v Kine Úsmev

Martin Scorsese je jedným z najviac oceňovaných amerických režisérov súčasnosti. Podpísal sa pod 25 filmov, množstvo cien, aj pod snahu reštaurovať a šíriť filmovú klasiku. Počas víkendu 20. a 21. septembra sa v Kine Úsmev premietnu jeho tri filmy a za zmienku stojí aj  Filmový kvíz s Quizzical.

Martin ScorseseKvíz odštartuje Filmové dni s Martinom Scorsesem v piatok o 18:30, vstup je voľný. Potom o 20:00 sa premietne krimidráma Špinavé ulice (Mean Streets). Režisérsky počin z roku 1973 získal Martinovi divácku aj kritickú pozornosť. Ruku k dielu pridali bezpochyby výborné výkony hercov Harveya Keitela a Roberta De Niro. V sobotu o 18:00 uvidíte snímku Kto klope na dvere? Autobiografický príbeh z roku 1968 rozpráva o konzervatívnej morálke v strete s moderným svetom. A ako inak ukázať veľkú priepasť medzi dvoma brehmi, ak nie prostredníctvom lásky? Zmieri sa Italoameričan vychovávaný podľa silných katolíckych princípov s tým, že jeho partnerka nie je panna? Hoci za stratu panenstva môže znásilnenie? V čieno-bielej klasike si zahrali Harvey Keitel, Martin Scorsese, Anne Collete a Martinova matka Catherine Scorsese. Výsledkom je zaujímavá spleť emócií, strihu a nápadu. Filmové dni ukončia Mafiáni. Snímka Goodfellas mala premiéru v roku 1990 a o rok na to získala osem filmových cien a niekoľko nominácií (okrem iného aj nomináciu na Oscara za réžiu a scenár). Skutočný príbeh gangstera Henryho Hilla vznikol na námet knihy Nicholasa Pileggiho a pozrieť si ho môžete o 20:00.

Vstup na každý film sú 3 eurá, lístky kúpite v pokladni Kina Úsmev.

Autor: Gabriela Krestián Kuchárová

Foto: likesuccess.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.