Slovenskú premiéru filmu Unity uvedie košické HalmiCaffé

Nie sme rovnakí, no sme si rovní: Ľudia, zvieratá aj stromy, presviedčajú celebrity vo filme Unity

V priestoroch HalmiCaffé na Hlavnej ulici v Košiciach si v sobotu 30. januára môžete pozrieť slovenskú premiéru dokumentárneho filmu Unity. Ten je dlho očakávaným pokračovaním filmu Earthlings.

002_Unity_plagatKým prvá časť cyklu, film Earthlings, je zameraná na zneužívanie zvierat pre zábavu, módu, medicínu, či jedlo, Unity v piatich kapitolách nazvaných Vesmír, Myseľ, Telo, Srdce a Duša ukazuje ako sa správame jeden k druhému, k zvieratám a k planéte ako celku. Unikátny film o súcite so všetkými živými tvormi, či prejavmi života unáša diváka za hranice hmotných rozdielov a vnímania protikladov. Režisér Shaun Monson spolu so stovkou svetoznámych hercov, spisovateľov, hudobníkov či športovcov rozpovedia príbeh lásky, tragédie a nádeje, všetko na pozadí tých najpresvedčivejších záberov 20. a 21. storočia. „Unity je film, určený všetkým, ktorí túžia po hlbšom význame existencie a jednotnejšej ceste k spolužitiu so všetkými prejavmi života,“ približuje producentka filmu Melissa Danis.

Premietanie bude spojené s prednáškou o konzumnom spôsobe života a jeho dopade na život na Zemi a voľnou diskusiou. Na mieste budú pre účastníkov k dispozícii stánky s pestrou ponukou vegánskeho občerstvenia. Pripraví ho niekoľko dobrovoľníkov a kuchári z HalmiCaffé.

Prostredie kaviarne oživia aj obrazy košickej umelkyne Gabriely Holcer. Občerstvenie, ktoré budú účastníci môcť ochutnávať počas celého večera sa začne podávať už o 16. hodine. Nebudú tu chýbať infostánky hnutí a dobrovoľníckych zoskupení, zameraných na ochranu prírody, zvierat, komunitnú činnosť či pomoc ľuďom v núdzi. Premietanie filmu začne o 18:00.

Vstup na premietanie a prednášku, rovnako ako pohostenie, je pre verejnosť za dobrovoľný príspevok.

Viac o filme

UNITY, dokumentárny film, 2015, USA, 99 minút, slovenské titulky

„Čo je vaším životným cieľom? Pre iba jedného z desiatich miliónov ľudí je odpoveďou ´Osveta´. Pre ostatných je odpoveďou byť úspešný, bohatý, mocný… UNITY je film, určený všetkým, ktorí túžia po hlbšom význame existencie a jednotnejšej ceste k spolužitiu so všetkými prejavmi života. Len si predstavte svet, ktorý sa nespolieha na opozitá (my/oni, bohatí/chudobní, čierni/bieli, homosexuáli/heterosexuáli, ľudia/zvieratá, a podobne). Svet, ktorý vníma len celistvosť. UNITY prezentuje myšlienku sveta, kde sú si všetci rovní aj napriek tomu, že nie sme rovnakí: Človek, zviera, strom.“ – Melissa Danis, producentka filmu Unity.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.