Súčasný český media art v DIG gallery

Výstava súčasného českého media art‐u ponúka zaujímavý pohľad na špecifický žáner vizuálneho umenia, ktorý je u nás stále určitou neznámou. Výstava s názvom MEDIA ART CZ ponúka jedinečný výber z tvorby  vyše 15 súčasných, prevažne mladých českých umelcov z Centra audiovizuálnych štúdií na pražskej FAMU a Ostravskej fakulty umení. Headlinermi podujatia sú zaiste etablovaní umelci Josef Daněk a Martin Zet, no diváci sa však môžu tešiť aj na premiéru projektu Wooden Web (Drevený internet), ktorý dosiahol svoj výrazný úspech aj v zahraničí.

Organizátori podujatia vás pozývajú na vernisáž výstavy, ktorá sa uskutoční 15. októbra 2016 (sobotu) o 18.00 hod. v priestoroch DIG gallery na Strojárenskej  ul. 3  v Košiciach. Expozícia bude prístupná verejnosti do konca októbra.

Exhibícia v košickej DIG gallery má byť príťažlivá najmä dielami, ktoré využívajú jej veľkorysý industriálny  priestor – veľkoformátové videoprojekcie, inštalácie a osobitý kurátorský výber má ponúknuť netradičný umelecký zážitok. Podľa jedného z kurátorov výstavy Richarda Kittu majú diváci možnosť vidieť „rôznorodé autorské prístupy, ako aj pohľad na súčasný media art v podaní českých umelcov rôznych generácií“.  Záujemcovia o košickú výstavu realizovanú umeleckým združením DIG a Českým spolkom v Košiciach za finančnej podpory Úradu vlády SR bude sprístupnená do 30. októbra 2016. Vstup je voľný.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.