Trivjednom: Rovina

Galéria Plusmínusnula pozýva na vernisáž

Trivjednom je zoskupenie troch dizajnérok. Sylvie Jokelovej, Silvie Lovasovej a Ľubice Segečovej, ktoré svoje individuálne aktivity občasne prerušia spoluprácou ako ‚trivjednom‘. Vyštudovali Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave s rôznym zameraním (šperk, produktový dizajn a grafický dizajn). Ako ‚trivjednom‘ sa sústreďujú na 3d objekty, produkty a priestorové inštalácie.

trivjednom_rovina

Snažíme sa o dôslednosť. Nemáme predvolené kľúčové slová, ktorými by sa naše realizácie mali riadiť, ale vždy, keď sa niečím zaoberáme, robíme to naplno a do dôsledkov. V prípade inštalácie v galérii ± 0,0 sme sa pozreli na stôl ako funkčný objekt, ktorého základom je rovina. Plocha, ktorú považujeme za rovnú, pokiaľ ju nepodrobíme meraniu. Takmer vždy je to ± rovina. V našom prípade je to doska stola, vzťahujúca sa k miestu, kde je stôl inštalovaný. Práve “tu a teraz” bude možné dívať sa na rovinu bez odchýlky.

Vernisáž je naplánovaná na piatok 6. novembra 2015 o 18. hodine v galérii ± 0,0 na Hurbanovej 11 v Žiline.
Výstava potrvá do ± 4. decembra 2015 / vstup voľný

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.