Trojnásobný držiteľ Grammy za hudbu a špeciálne efekty spolupracuje so slovenským hudobníkom Davidom Kollarom

Adam Jones je gitarista skupiny TOOL a tvorca špeciálnych efektov filmov Predator 2, Terminátor 2, Nočná mora z Elm street IV-V, Jurský Park, či Lovci duchov. Jones vytvára obal albumu KOMARA - projektu bubeníka legendárnych King Crimsom Pata Mastelotta. Gitaristom tohto projektu je práve slovenský gitarista David Kollar.

Adam Jones je gitarista skupiny TOOL a tvorca špeciálnych efektov filmov Predator 2, Terminátor 2, Nočná mora z Elm street IV-V, Jurský Park, či Lovci duchov. Jones vytvára obal albumu KOMARA – projektu bubeníka legendárnych King Crimsom Pata Mastelotta. Gitaristom tohto projektu je práve slovenský gitarista David Kollar.

David Kollar

„Je to úžasné čo všetko sa stalo za posledný rok. Pat Mastelotto ma pozval na koncert Crimson Project do Waršavy a o 4 mesiace sme spolu stáli na pódiu. Nahrali sme album, ktorý vychádza 30. júna vo vydavateľstve Hevhetia. Bude aj limitovaná edícia vinylov, CD a album bude možné zakúpiť aj v digitálnej forme. Pat nás prekvapil a poslal nám email od Adama Jonesa. Adamovi sa páči naša hudba a rozhodol sa nám urobiť obal.“
Album KOMARA sa nahrával minulý rok v rámci turné v pražkom štúdiu Faust v zostave David Kollar gitara a bassa, Paolo Raineri trúbka a Pat Mastelotto bicie a elektronika. Za mixpultom bol uznávaný talianský zvukár Bruno Germano.„Album sme nahrávali naživo. V podstate sme stále improvizovali a zaznemenali sme cca 7 hodín hudby, ktoré Pat s producentom v USA zostrihali na 44 minút. Neuveriteľné je aj to, že nám Adam ponúkol info o albume na stránke Tool a ich sociálnych sieťach. Dozvie sa o našom albume v podstate celý svet. To isté ponúkol Robert Fripp z King Crimson. Promo začalo aj  na stránke jeho vydavateľstva DGM live.“

David Kollar vydal 9 albumov a pripravil hudbu k viac ako 18 tim filmom a fyzickým performance. Medzi aktuálne patrí hudba k pražskejAnimal Exitus od SpitFire Company, film Comeback Mira Remo s nomináciou na Karlových Varoch, film Unfinished Stories, ktorý opisuje život skejterov na Slovensku. Film mal premiéru na festivale BFI v Londýne a je vysielaný v anglickej televíziu v réžii Davida Suchára.
Davidov sólo album THE SON /Hevhetia 2013/ Získal niekoľko nominácii a ocenení v Európe a USA ako najlepší album roka. Nominácie zabezpečili turné v USA, ktoré David absolvoval minulý rok v októbri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.