Trvalosť plynúceho času

Lestyán Goda János – Pančucha anjela

Lestyán Goda János – Pančucha anjela

Sochy od maďarského akademického sochára Lestyána Goda Jánosa, ktorý je vedúcou osobnosťou maďarskej modernej sochárskej tvorby a množstvo grafických prác od svetových ale aj slovenských autorov, ako napríklad Pablo Picasso, Henri de Toulouse-Lautrec, Rembrandt Harmenszoon van Rijn, Josef Čapek, Ladislav Mednyánszky, Zoltán Palugyay, Mikuláš Galanda, Ladislav Čemický, Slavomír Benko. Diela týchto, ale aj ďalších skvelých umelcov máte možnosť vidieť v Múzeu Vojtecha Löfflera. Táto unikátna výstava sa realizuje v spolupráci s OZ Forsa v rámci Višegrádskych dní 2016. Autorom výstavy je Dr. Štefan Kúsek (ARTeSKa).

Výstava prezentuje diela 20 rôznych autorov. Každý z nich tvorí iným spôsobom, má vlastný spôsob vyjadrenia sa. Sú to nielen starí majstri, ale aj skvelí súčasní autori, žijúci a pôsobiaci od 17. do 21. storočia – teda naozaj poskytne návštevníkovi pocit „trvalosti plynúceho času“.

Výstava potrvá do 6. novembra 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.