Unikátna výstava Spieltrieb už aj v Košiciach

Hra ako kultúrny a umelecký fenomén? Kreatívne zdieľanie dobrodružstva a zážitku z hry prináša v týchto dňoch unikátna výstava s názvom Spieltrieb. Goetheho inštitút v spolupráci s košickou DIG gallery predstaví slovenskému publiku diela známej umeleckej dvojice Volker Morawe a Tilman Reiff v rámci ich medzinárodnej putovnej výstavy. Kolekciu interaktívnych hier a objektov videlo už tisíce divákov z viacerých európskych miest ako Krakov, Budapešť alebo Vilnius.

pozvanka_TK_DIG_upravena

Podnázov výstavy No pain no game je podľa slov umeleckého riaditeľa DIG gallery Richarda Kittu „užitočnou slovnou hračkou a naznačuje, že sa diváci nebudú nudiť. Práve naopak – čaká ich vtip a interaktivita, no popri tom aj nenápadná umelecká reflexia rôznych civilizačných neduhov.“ Goetheho inštitút vás pozýva na vernisáž tejto výstavy, ktorá sa uskutoční už vo štvrtok 3. septembra o 18:00 hod. v priestoroch DIG gallery na Strojárenskej 3, v Košiciach.

Výstava Spieltrieb potrvá do 3. októbra 2015 a bude sprístupnená v pracovných dňoch od 12:00 do 18:00 hod. Zároveň si organizátori podujatia pre vás pripravili aj špeciálny program v podobe derniéry výstavy, ktorá sa uskutoční počas košickej Bielej noci a bude spojená s multimediálnou prezentáciou originálnej publikácie ENTER. Táto vznikla v spolupráci Goethe inštitútu a košického vydavateľstva Dive Buki a je venovaná súčasnému nemeckému umeniu.

Spieltrieb / No Pain No Game

  • DIG gallery / Strojárenská 3, Košice
  • 3.9. – 3.10.2015
  • Goethe inštitút & DIG gallery

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.