V kine ho okrikovali, tak si spravil vlastné

Youtuber Ondrej z Košíc premietne v Úsmeve svoje videá

Netradičnú moderovanú šou s premietaním videí z Youtube s názvom „Ondrej z Košíc – Príbeh zrodu internetovej postavičky“ si budú môcť zvedavci pozrieť už v pondelok 13. marca 2017 o 20. hodine v košickom kine Úsmev. Na premiéru si organizátori prizvali aj viacero zaujímavých hostí. Slovákov – a špeciálne Košičanov – nedávno zaujal Ondrej z Košíc videom o snehovej kalamite.

Ondrej Pastirik alias Ondrej z Košíc

Podnetom k organizácii tohto podujatia bola jedna nemilá príhoda z kina. „Chodieval som do kina, kde som sa smial. No stále ma niekto upozorňoval: ‚Pššš!‘. S argumentom, že je to komédia, na ktorej sa má smiať, som však nepochodil. Dokonca mi niekto napísal aj na internet komentár, že som rušil. Tak som si z toho vyvodil, že mi klasický formát kina nevyhovuje a vymyslel som si vlastný, kde sa ľudia prídu naozaj interaktívne smiať,“ približuje vznik košickej youtuberskej šou Ondrej Pastirik, alias Ondrej z Košíc.

Rozhodol sa vziať svoje najlepšie videá a premietať ich na striebornom plátne svojim kamarátom. Moderátorskej úlohy sa zhostil Marcel Lacko, ktorému sa podarilo získať aj nezverejnené videá z archívu zábavného youtubera. V programe vystúpia vybraní hostia, ktorí sa na videách podieľali a rozpovedia príbeh vzniku tejto košickej postavičky. Ondrej z Košíc sa tak stáva prvým youtuberom, ktorého humor si môžete vychutnávať v pohodlí kina.

Keď sme išli do hĺbky a konceptuálne sme sa nad tým zamysleli, vyplynul nám z toho cyklus, ktorý sa začal pohyblivým obrazom v kine, prešiel cez televízne vysielanie na internet a my ho vraciame naspäť do kín. A aby sme vedeli na tejto šou ponúknuť aj pridanú hodnotu, napadlo nám pozvať hostí a urobiť to viac interaktívne,“ približuje koncept moderátor a spoluproducent tohto novovznikajúceho zábavného formátu Marcel Lacko.

Od postavičky k legende

Premiérová šou má podtitul Príbeh zrodu internetovej postavičky. Organizátori sa netaja ambíciou zrodiť legendu. Cez plánované pokračovania chcú budovať značku Ondrej z Košíc. Ukázať iným ľuďom návod ako si vybudovať kariéru a prácu, ktorá ich baví. Celý nápad je zdokumentovaný na videách zverejnených na Youtube.

Spolu so svojím mentálnym trénerom som si dal pred dvoma rokmi cieľ, že budem mať milión videní na Youtube a pustil som sa do nakrúcania. V súčasnosti moje videá sleduje polovica Košičanov a smejú sa na nich,“ upresňuje Ondrej. Hitom stala januárová snehová kalamita. Prekvapilo to aj samotného youtubera Ondreja, pretože tvrdí: „Mám viacero videí s kvalitnejším a vtipnejším obsahom.

V programe sa predstavia i mladí youtuberi, ktorí sa za krátky čas stihli prihlásiť. Diváci budú môcť vidieť Lady Zika z Popradu, ktorá ma vyše 77 000 odberateľov. Taktiež mladí rómski tvorcovia z Lemešian, s ktorými Ondrej Pastirik úspešne spolupracuje. Vytvorili spolu tri úspešné videá a každé z nich má rádovo stotisíce videní. Ďalej to bude košícká artistka a trénerka jogy Ariadna Vendelová, Ondrejov mentálny tréner Michal Mačičák a Barbora Fritzová, známa ako youtuberka Janka z Kokošoviec.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.