V Múzeu Vojtecha Löfflera vystavuje Veronika Palečková

Diela plné zmyslového lyrizmu môžu obdivovať aj Košičania

Veronika PalečkovaZmyslový lyrizmus krehkého romantického snenia, obohatený o znepokojivé znakové torzá je hlavným aspektom tvorby jednej z najvšestrannejších českých výtvarníčok súčasnosti Veroniky Palečkovej. Vernisáž výstavy “Ticho v bílém lese“, na ktorej predstavuje svoje grafické práce, kresbu, maľbu a plastiky sa uskutoční 10. novembra 2015 o 17:00 v Múzeu Vojtecha Löfflera.

Veronika Palečková študovala na Vysokej škole umelecko-priemyslovej a na Akadémií výtvarných umení v Prahe a na Ecole Nationale Supérieure des Beaux Arts v Paříži. Svoje práce vystavovala v Prahe, Brne, ale i v Japonsku, Mexiku, Belgicku, Luxembursku, Francúzsku, Švédsku, Nemecku a v USA. Ilustrovala osem kníh a za tieto práce získala niekoľko významných ocenení. Je zastúpená napríklad v zbierkach Victoria and Albert Museum v Londýne, Kanagawa Prefectural Gallery a Machida City Museum v Japonsku, v Atelier Presse – Papier v Kanadě a The National gallery of Art ve Washington D.C. Z jej ostatnej činnosti stojí za zmienku realizácia ôsmich malieb pre hotel Inter-Continental v Prahe a založenie združenia a nakladateľstva POPOKATEPETL.

Palečkova pozvanka def B_orez2Patrí k tým výtvarníkom, ktorí svoje zakotvenie svojej básnickej obrazotvornosti hľadajú a nachádzajú v českej tradícií. Jej dielami sa nám prihovárajú dráma a nekľud doby, ako aj možné tragédie individuálneho osudu zmiernené anjelským erotizmom.

Výstava, ktorá potrvá do 6. decembra 2015 vznikla v spolupráci s OZ Forsa v rámci Visegrádských dní.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.