‚V‘ pre Nežnú revolúciu 1989. Mierová cesta k slobode v Československu

Podujatie „’V‘ for Velvet Revolution 1989. A peaceful way to freedom in Czechoslovakia“ je súčasťou medzinárodného projektu pre študentov a mladých ľudí zo Slovenska, Poľska, Rumunska a Nemecka, ktorí chcú spoznať históriu pádu komunistického režimu v krajinách bývalého Východného bloku.

Cieľom projektu je spoločne vyvinúť originálnu strategickú spoločenskú stolovú hru odzrkadľujúcu revolučné udalosti roku 1989 v Európe. Na jej vzniku sa postupne podieľajú všetci účastníci projektu spolu s profesionálnymi vývojármi.

Resistance 1989 - Krakow 2015

Resistance 1989 – Krakow 2015

Od 18-20 júla sa projekt presúva do Košíc, kde sa počas troch dní účastníci netradičnou a hravou formou oboznámia s príčinami, priebehom a dôsledkami Nežnej revolúcie v bývalom Československu. V programe nebudú chýbať semináre, kreatívne workshopy, stretnutia so svedkami revolučných udalostí, LARP hra (Live action and role playing game), projekcia dokumentárneho filmu a prehliadka miest súvisiacich s obdobím revolučných dní v roku 1989 v Košiciach. Novembrové udalosti priblížia účastníkom pozvaní hostia: Mgr. Renáta Bzdilová, PhD, Daniel Liška, Peter Neuwirth a Peter Radkoff.

Hlavná časť podujatia sa uskutoční v dňoch 18. – 20. júla 2015 v posluchárni P-27 na Technickej univerzite v Košiciach.

Projekt je určený hlavne pre študentov a malých ľudí vo vekovej skupine 15-30 rokov. Hlavným kritériom výberu účastníkov je ich motivácia a záujem o danú tému. Hľadáme ľudí, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o dôležitej súčasti našej histórie, zaujímajú sa o stolové hry, majú chuť spoznávať nových ľudí a priateľov, sú komunikatívni, a ovládajú aspoň základy anglického jazyka, ktorý je oficiálnym jazykom projektu. Účasť na projekte je bezplatná.“ hovorí Mirka Rybárová, projektová manažérka občianskeho združenia AZIMUT.

V posledný deň podujatia – pondelok 20. júla, kedy sa uskutoční otvorená verejná prezentácia aktivít, priebehu a výsledkov podujatia ‚V‘ for Velvet Revolution 1989. A peaceful way to freedom in Czechoslovakia“. Prezentácia sa začne o 11.30 hodine v posluchárni P-27, na Technickej univerzite v Košiciach. Prezentácia je určená pre všetkých, ktorých myšlienka projektu zaujala, a návštevníci sa budú môcť oboznámiť s obsahom a formou vyvíjanej hry, sumárom aktivít uskutočnených počas konania podujatia a s možnosťou prihlásenia sa na posledné podujatie projektu v meste Timisoara v Rumunsku.

Prezentácia bude prebiehať v anglickom jazyku.

Verejnú prezentáciu bude tiež možné sledovať on-line vďaka streamingu na nasledujúcich odkazoch: http://bambuser.com/channel/Matrioshka, alebo priamo na stránke www.matrioshka.sk (http://www.matrioshka.sk/?page_id=1764)

Podujatie ‚V‘ for Velvet Revolution 1989. A peaceful way to freedom in Czechoslovakia je súčasťou medzinárodného projektu: „‘1989: Fall of Communism in Eastern Europe, Development of the Strategic Game for the Young Europeans“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.